Koroonaviirusest laastatud Itaalias kaotas mullu töö pea miljon inimest, selgus teisipäeval avaldatud ametlikust statistikast.

Veebruaris oli tööga hõivatuid 22,2 miljonit, mis on pea võrdne jaanuariga, kuid mullu veebruariga võrreldes 945 000 võrra vähem, teatas riigi statistikaamet Istat.

Tööturu kokkutõmbumine oli laialdane ja mõjutas nii mees- kui naistöötajaid, kui füüsilisest isikust ettevõtjaid ning “kõiki vanuserühmi”.

Sama perioodi jooksul kasvas töötuse määr 9,8 protsendilt 10,2 protsendini, kuid oluliselt suurenes inimeste arv, kes ei käinud tööl, ega ka otsinud tööd.

Niinimetatud “passiivsete” arv tõusis 717 00 inimese võrra 14 miljonini. Kuid töötuse statistikas nad ei sisaldu, mis selgitab vähest töötute määra tõusu.

Koroonaviiruse pandeemia Itaalias algas 2020. aasta veebruari lõpul ning märtsis pandi riik lukku. Itaalia oli esimene Euroopa riik, kes sellise sammu astus.

Riigi suurim ametühing Cgil nimetas teisipäeval avaldatud tööjõustatistikat “traagiliseks” ning ütles, et see õigustab ajutiste sotsiaalmeetmete pikendamist pandeemia mõju pehmendamiseks.

Valitsus on püüdnud töötajaid kaitsta, makstes sundpuhkusele saadetutele toetust ning keelates ettevõtetel töötajate vallandamise. See keeld kehtib kuni juuni lõpuni ja mõningate tööstusharude puhul pikendati seda oktoobri lõpuni.

Mõttekoja Adapt juht ja tööturu ekspert Francesco Seghezzi ütles, et “miljon (kaotatud) töökohta aastas on hiiglaslik arv”.

Märkides, et kriis mõjutab rohkem nooremaid inimesi ja juhutööde tegijaid, hoiatas ta, et “vaja on tasakaalustavaid meetmeid, muidu on ohus terve põlvkond”.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi