Souli ja Washingtoni mullune kokkulepe uuendada igal aastal lepet Lõuna-Koreas baseeruva 28 500 USA sõduri kulude jagamise kohta põhjustab struktuurset ebastabiilsust, ütles endine USA vägede komandör Koreas.

Endine USA Lõuna-Korea vägede (USFK) ülem Vicnent Brooks ütles usutluses Ameerika Häälele, et leppe uuendamine igal aastal ei taga stabiilsust, kuna kohaliku personali palkamine ja sõjaväerajatiste ehitamine võtab aega enam kui aasta. Lepet tuleks uuendada iga kolme või viie aasta tagant, ütles ta.

Soul ja Washington nõustusid mullu märtsis uuendama kulujagamislepet (erimeetmete lepe, SMA) iga-aastaselt.

Sel jaanuaril pidasid USA ja Lõuna-Korea viimase läbirääkimistevooru, mille käigus “lainedati kahepoolset arusaamist ja ühiseid aluseid”, teatas L-Korea valitsus. Järgmised kõnelused SMA üle peetakse tõenäoliselt veebruari alguses Soulis.

L-Korea valitsus on rõhutanud, et kõnelused peaksid jätkuma olemasoleva SMA raamistikus, kuid Washington nõuab, et lepe hakkaks hõlmama lisakulutusi, nagu USA sõdurite roteerumine.

Ühendriigid on survestanud L-Koread, et nad suurendaksid oma kaitsekulutusi, kuid Lõuna-Korea on seevastu rõhutanud oma panust liitu, sealjuures finantsabi andmist USA baasi ehitusele pealinnast Soulist lõunas ja suures koguses USA relvatuse ostmist.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi