Iisraelis algab pühapäeval kohtuprotsess peaminister Benjamin Netanyahu suhtes, keda süüdistatakse korruptsioonis.

Valitsusjuht eitab enda vastu esitatud süüdistusi.

Iisraelis moodustati hiljuti uus valitsus Netanyahu ning Benny Gantzi juhtimisel.

Netanyahu peaks ilmuma Jeruusalemma ringkonnakohtusse kell 12.00 GMT (kell kolm Eesti aja järgi) ning kinnitama kohtunike ees oma isikut. Talle esitati jaanuaris ametlik süüdistus altkäemaksu võtmises, pettuses ja usalduse kuritarvitamises.

Peaministri vastu korraldati Iisraelis enne tõenäoliselt mitmeid kuid või aastaid kestva protsessi algust meeleavaldusi.

Netanyahut süüdistatakse teenete pakkumises positiivse meediakajastuse eest Iisraeli kõige populaarsemas ajalehes Yediot Aharonotis.

Iisraeli peaministrit süüdistatakse ka sigarite, šampanja ja ehete vastuvõtmises (umbes 180 000 euro väärtuses) teenete eest.

Kolmas süüdistus puudutab väidet, et Netanyahu pakkus meediamogulile Shaul Elovitchile ja tema telekomifirmale Bezeq kasulikku poliitikat positiivse meediakajastuse eest uudisteportaalis Walla!.

Pärast mitu kuud kestnud küsitlemist esitas Iisraeli peaprokurör Avichai Mandelblit jaanuaris Netanyahu vastu ametlikud süüdistused. Kohtuprotsess pidi algama juba märtsi keskpaigas, kuid COVID-19 pandeemia tõttu lükati see edasi 24. maile.

Iisraeli seaduste järgi pole peaministril automaatselt immuunsust süüdistuste eest ja ei pea nende puhul tagasi astuma. Seda tuleb valitsusjuhil teha vaid siis, kui ta on kuritegudes süüdi mõistetud ja kõik kaebuse esitamise võimalused on otsas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi