Kreeka välisminister Nikos Dendias ähvardas esmaspäeval saata riigist välja Ateenas resideeruva Liibüa suursaadiku juhul, kui ta ei avalda Liibüa ühtsusvalitsuse ja Türgi vahel sõlmitud sõjalise koostööleppe üksikasju.

“Kui (suursaadik Maiza Gzllal) meile kokkulepet ei too, kuulutatakse ta reedel soovimatuks isikuks ja peab lahkuma,” ütles Dendias telekanalile Skai TV ja lisas, et eelmisel nädalal sõlmitud kokkulepet varjatakse Kreeka eest. 

Kreeka peaminister Kyriákos Mitsotákis ütles pühapäeval, et palub NATO sellenädalasel Londoni liidrite kohtumisel alliansilt toetust seoses Türgi ja Liibüa ÜRO tunnustatud valitsuse sõjalise kokkuleppega.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan ja Liibüa rahvusliku lepituse (GNA) valitsuse peaminister Fayez al-Sarraj allkirjastasid kolmapäevasel kohtumisel julgeoleku- ja sõjalise koostöö lepingud, mis on tekitanud muret ka Egiptuses ja Küprosel.

“Allianss ei saa jääda ükskõikseks, kui üks liige rikub avalikult rahvusvahelist õigust ja seab eesmärgiks teise liikme kahjustamise,” ütles Mitsotákis Ateenas parteikongressil kõnes oma Uue Demokraatia partei delegaatidele. 

Türgi on GNA peamine sõjaline toetaja. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi