Kõik kurdi võitlejad on lahkunud Türgi ja USA vahel sõlmitud relvarahuleppe alusel piiramisrõngas Süüria piirilinnast Ras al-Ainist, kinnitas kurdide juhitud rühmitus pühapäeval vaatlejate teadet.

Kurdide juhitud Süüria Demokraatlike Jõudude (SDF) pressiesindaja Kino Gabriel kirjutas pühapäeva õhtul Twitteris, et rühmitusel ei ole enam võitlejaid Ras al-Ainis.

Türgi kaitseministeerium oli enne seda kinnitanud kurdi vägede lahkumist Ras al-Ainist.

“Umbes 55 sõidukist koosnev konvoi sisenes Ras al-Aini ja 86 veoki pikkune konvoi lahkus Tal Tamri suunas,” teatas Türgi kaitseministeerium avalduses, edastades ka fotosid kurdi vägede evakueerimisest.

Türgi kaitseametkonna teatel ei ole mingeid takistusi kurdi vägede lahkumisele ja Ankara kooskõlastab nende lahkumist ja evakueerimist piirkonnast USA kolleegidega.

Vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus teatas pärast Türgi kaitseministeeriumi teadaannet, et kõik kurdi võitlejad on Ras al-Ainist lahkunud.

SDF-i komandör Mazloum Abdi ütles laupäeval, et kurdi väed taanduvad 120-kilomeetriselt maaribalt Süüria-Türgi piirialal niipea, kui neil lubatakse piiramisrõngas Ras al-Ainist lahkuda.

AFP reporter ja vaatlejad teatasid pühapäeva pärastlõunal, et Ras al-Ainist lahkus pühapäeval sõidukikolonn haavatute ja kurdi võitlejatega.

AFP reporter nägi vähemalt 50 sõidukit, teiste seas kiirabiautosid lahkumas linna haiglast ja varsti pärast nende lahkumist leeke tõusmas meditsiinirajatisest.

Pikapveokitel lahkusid linnast kümned SDF-i võitlejad, läbides Ankaraga liidus olevate süüria mässuliste mehitatud kontrollpunkte, ütles ajakirjanik.

Vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus teatas, et kiirabiautod sõidutasid haavatud tsiviilisikuid ja võitlejaid.

Kurdi võitlejad suutsid Ras al-Ainis 9. oktoobril alanud Türgi sissetungi järel vastupanu osutada kuni 17. oktoobril USA vahendusel sõlmitud relvarahuleppeni, mis andis kurdidele loodava turvatsooni aladelt lahkumiseks aega viis päeva.

Turvatsoon luuakse Türgi-Süüria piiri Süüria poolele 32 kilomeetri sügavuses ja see hõlmab ka Ras al-Aini.

Kurdi ametnikud ütlesid laupäeva õhtul, et laupäeval viidi läbi osaline evakueerimine linnast ja vägede taandumine piki rindejoont jätkub pühapäeval tingimusel, et esmalt lubatakse Ras al-Aini piiramisrõngast välja haavatud tsiviilisikud ja võitlejad.

Mõlemad pooled on süüdistanud teineteist relvarahurikkumistes ja Türgi kaitseministeerium teatas pühapäeva hommikul ühe sõduri hukkumisest Tal Abyadi linna lähedal.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi