Venemaa vastab ükskõik millistele USA ebasõbralikele sammudele, lubas neljapäeval Vene välisminister Sergei Lavrov.

“Seda on isegi raske kommenteerida, me vastame ükskõik millistele ebasõbralikele sammudele, see on iseenesest mõistetav,” kommenteeris minister Nur-Sultanis pressikonverentsil teadet, et USA lõpetas Venemaa eeldatavate vaenulike tegude analüüsi ja valmistab ette vastumeetmeid. 

“Ma lugesin teadet, et administratsioon lõpetas Venemaa vaenutegevuse ülevaatamise, see käis neil kuidagi väga kähku, sest tavaliselt süüdistatakse meid sellises hulgas patutegudes, et ei saa paari nädala või isegi paari kuuga ühele poole, kuid näe, otsustasid. Hakkavad meid ilmselt karistama ka teistes formaatides, nagu ma kuulnud olen,” jätkas minister.

Lavrov märkis, et “ilmselt tulenevalt sellest, et USA ei osale enam avatud taeva lepingus, on neil käed nüüd vabad, vabanes töötajaid – määravad eriesindaja gaasijuhtme Nord Stream 2 ehituse katkestamiseks”. 

Ta ütles, et mõttekoda Atlantic Council avaldab juba materjale, mis arvustavad USA täielikku ummikusse viivat joont Venemaa suhtes. 

“Ummiktee, võib-olla isegi nõme tee, mis ei anna mingit tulemust nende eesmärkide seisukohast, mis kuulutati välja sanktsioonide kehtestamisel. See olukord on mitu korda kordunud, see tegevus veenab meid vaid ühes: peame lootma vaid enda peale, sest ei USA ega nende liitlased ole usaldusväärsed partnerid ja riigi jaoks eluliselt tähtsates valdkondades ei saa me loota nende meeleolude peale ja kumma jala nad hommikul ennem maha panevad,” rõhutas Lavrov.

Ta meenutas USA esindajate sõnu, et sanktsioonid tulevad, kuid samas on Washington huvitatud ennustatavatest ja stabiilsetest suhetest Venemaaga.

“Need sõnad ei kõla veenvalt. Ootame selgeid samme,” lausus Vene välisminister.

Bloombergi andmetel võib olla jutt sanktsioonidest ja diplomaatilise kattevarju all töötavate luurajate väljasaatmisest. Bloomberg rõhutas, et sanktsioonid võivad puudutada Venemaa juhtkonnale lähedasi isikuid ja struktuure, mis USA arvates on seotud katsetega sekkuda Ühendriikide valimistesse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi