Leedu prokuratuur teatas esmaspäeval, et alustas kohtueelset uurimist seoses vaenu õhutamisega parlamendi endise esimehe Arūnas Valinskase portaalile delfi.lt antud intervjuus.

Valinskas väidab, et ta sõnad vajadusest lasta Leedu Poolakate Valimisaktsiooni juhi Valdemar Tomaševski sarnased tegelased maha, on kontekstist välja rebitud ega sütita vaenu. 

“Oma väljaütlemisega ma ei sütitanud mingil juhul vaenu rahvuste vahel ega kutsunud üles vägivallale. See oli lihtsalt kujundlik humoristlik ütlus tingivas kõneviisis, millel polnud mingit eesmärki kutsuda üles aktiivsetele tegudele,” kinnitas Valinskase BNS-le saadetud kommentaar. 

Valinskase sõnul ei tohi öeldut kontekstist välja rebida, arvestamata intonatsiooni, humoristlikku allteksti ja naeratust, mille saatel ta seda ütles. Samuti kinnitab ta, et ei rääkinud vastuolulises sõnavõtus poolakatest kui rahvusvähemusest, vaid konkreetsest parteist.

“Tomaševski, absoluutne Colorado mardikas, kes saab oma partei jaoks Leedu riigieelarvest raha, on riigivastane. Sellised tuleks üldse maha lasta. Üks aasta jooksul. Temast alustades,” ütles Valinskas.

Avaldatud intervjuusse see tsitaat sisse ei läinud, küll aga leidub see internetis avaldatud videoülesvõttes. 

Selliste süütegude ees võidakse Leedus karistada kuni kolmeaastase vabaduskaotusega. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi