Briti sisejulgeolekuteenistus MI5 on arvamusel, et “range piiri” Brexiti-järgne taastamine Põhja-Iirimaa ja Iirimaa vahel võib aidata kaasa värbamisele poolsõjaväelistesse rühmitustesse, ütlesid esmaspäeval parlamendisaadikud.

Briti parlamendi luure- ja julgeolekukomitee ütles uues raportis, et “Põhja-Iirimaaga seotud terrorism on vastupidav”, seda hoolimata politsei ja MI5 tööle.

Dissidentlikud vabariiklased, kes on vastu Ühendkuningriigi kontrollile Põhja-Iirimaal jätkasid uute liikmete värbamist, seda eriti noorte seas, ning selle heidutamiseks on vaja rohkem tööd kohapeal, märgiti raportis.

Parteideülene komitee kutsus jätkama Põhja-Iirimaa terroritõrje rahastamist ning rõhutas, et ressursside tase on “praegu tähtsam kui kunagi varem”.

Igasugune piiritaristu, mis on Brexiti tulemus, on nii sihtmärk kui värbamise põhjus dissidentlikele vabariiklaste rühmitustele nagu IRA ja Jätku-IRA.

“See komitee ei toeta ühegi range piiritaristu kasutamist ning soovitab võtta seda arvesse igas lõplikus lahenduses, mis on seotud Iiri Vabariigi piiriga,” märgiti raportis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi