Põhja-Korea korraldas “väga tähtsa katsetuse” satelliitide ja kaugmaarakettide stardikompleksis Sohaes, teatas riigimeedia pühapäeval.

“Väga tähtis katsetus korraldati Sohae satelliitide stardikompleksis 7. detsembril 2019,” ütles Põhja-Korea Teaduste Akadeemia kõneisik.

Sellel katsetusel on “tähtis mõju” Põhja-Korea “strateegilise staatuse” muutumisele, ütles ta riikliku uudisteagentuuri KCNA edastatud avalduses.

Teaduste Akadeemia kõneisik ei andnud katsetuse kohta täpsemat teavet.

Põhja-Korea liider Kim Jong-un nõustus sulgema Sohae kompleksi, kui ta eelmisel aastal kohtus Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-iniga Pyongyangis. Lubadus oli osa usaldust suurendavatest meetmetest kahe Korea vahel.

Pyongyang teatas laupäeval, et tuumarelvitustamise kõnelused USA-ga on “kõnelustelaualt minema lennanud”, ning sarjas ÜRO julgeolekunõukogu eurooplastest liikmeid, kes olid hiljuti hukka mõistnud Põhja-Korea ballistiliste rakettide katsetused.

Põhja-Korea ÜRO-saadiku Kim Song avaldus tuli pärast seda, kui Belgia, Eesti, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa ja Ühendkuningriik mõistsid kolmapäeval hukka Põhja-Korea jätkuvad ballistiliste rakettide katsetused ning ärgitasid rangelt jõustama Pyonyangile kehtestatud sanktsioone.

Songi sõnul on eurooplased paranoilised ja USA viimaste kuude poliitika vaenulik. Sellele viidates ütles ta: “(Põhja-Korea) ei pea praegu pidama USA-ga pikki kõnelusi ning tuumarelvitustamine on juba kõnelustelaualt minema lennanud.”

Saadiku järgi on eurooplaste avaldus järjekordne tõsine provokatsioon. Põhja-Korea rakendab riigikaitsevõime tugevdamiseks õiglasi meetmeid, rõhutas ta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi