Lõuna-Prantsusmaal päästeti teisipäeval 50 politseiniku, päästetöötaja ja arsti ühisel jõul ligi 300 kilo kaaluv mees, kes oli magamistoas maha kukkunud ega saanud enam püsti.

53-aastane Alain Panabière oli juba mitu kuud oma Perpignani kesklinna kodus lõksus, sest ilmselt oli ta jalaluu murdnud, ütles advokaat Jean Codognès. Uksest ta välja ei mahtunud ega oleks ka trepist alla saanud.

Paksu meest toitis vend, aga tema olukord halvenes kiiresti ja oktoobris kirjutas advokaat siseminister Gérald Darmaninile ning palus Panabière’i päästmiseks.

“See on kõrge ohutasemega operatsioon,” ütles Codognès, kui politsei kitsa tänava sulges ja Panabière’i kahekorruselisest majast välja vinnama hakati.

Politsei palus naabritel igaks juhuks kodunt lahkuda.

Töölised tugevdasid maja kandekonstruktsioone ning lõikasid ülemise korruse välisseina avause, kirjeldasid sündmuspaigal viibinud AFP ajakirjanikud.

Panabière’ile tõmmati rihmad ümber ja ta tõsteti kraana külge kinnitatud metallkasti, mis siis ettevaatlikult maha tõsteti, et kiirabi juurde pääseks.

Montpellier’ haigla endokrinoloogia-, diabeedi- ja toitumisarst Antoine Avignon ütles, et kui inimene on aastaid liikumatu olnud, võib tal süda üles öelda.

Panabière’i ravitakse esmalt Montpellier’ haiglas ja seejärel läheb ta taastusravile, ütles arst.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi