Saksa valitsus on leppinud kokku eelnõus, mis kiirendaks äärmusluse või tõsiste kuritegudega seotud sõdurite teenistusest vabastamist. 

Praeguste reeglite alusel on võimalik enam kui neli aastat sõjaväes teeninud sõdurit relvajõududest välja heita vaid juhul, kui nad on kuriteos kohtulikult süüdimõistetud, või siis heita kohtuliku distsiplinaarprotseduuri raames. Praktikas tähendab see, et sõduritel on võimalik relvajõududesse jääda menetluse ajal aastateks. 

Kaitseminister Annegret Kramp-Karrenbaueri esitatud eelnõu võimaldaks sõjaväel heita välja sõdureid, kui nende jäämine relvajõudude ridadesse “ohustab tõsiselt sõjaväelist korda või Bundeswehri mainet” ning kui kõnealune isik on teeninud sõjaväes alla kaheksa aasta. 

Saksa ametnikud on väljendanud muret mitme paremäärmuslase avastamise pärast relvajõudude ridades. Nende seas oli ka eriüksuse KSK liige, kes kogus oma kodus relvi ja laskemoona. Eelmisel kuul ütles KSK komandör brigaadikindral Markus Kreitmayr, et äärmuslust üksuses ei tolereerita. 

Eelnõu vajab veel heakskiitu parlamendilt.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi