Šotimaal Glasgow linnas sai reedel pussitamises vigastada politseinik ja veel viis inimest, enne kui korrakaitsja ründaja maha lasi.

Kohalik politsei kirjeldas seda “tõsise vahejuhtumina”, mille tõttu suleti terve Glasgow kesklinn.

Šoti politsei asepeakonstaabel Steve Johnson ütles, et vahejuhtum saadi kontrolli alla ja edasist ohtu avalikkusele pole.

“Isik, keda relvastatud politseinik tulistas, suri. Veel kuus inimest saavad haiglas ravi, nende seas politseinik, kes on kriitilises, ent stabiilses seisundis,” ütles ta.

Johnsoni sõnul oli kahtlusalune meessoost, kuid ta ei täpsustanud, kuidas politseinik vigastada sai. Meedia vahendas, et teda pussitati.

Vahejuhtum leidis aset Park Inn hotellis ja selle ümbruses West George’i tänaval, mis asub linna südames.

Heategevusühendus Positive Action in Housing säutsus Twitteris, et hotelli kasutati koroonaviiruse puhangu ajal asüülitaotlejate majutamiseks. 

Šotimaa esimene minister Nicola Sturgeon nimetas juhtunut “tõeliselt jubedaks”, samas kui Briti siseminister Priti Patel kirjeldas seda “sügavalt murettekitavana”.

Peaminister Boris Johnson ütles, et teda “kurvastas see kohutav vahejuhtum sügavalt”.

“Minu mõtted on kõigi ohvrite ja nende peredega,” säutsus ta.

Sotsiaalmeedias jagatud videoil on näha sündmuskohal liikumas tsiviilrõivastes relvastatud politseinikke.

Telekaadrites näidati ka politseinikke juhatamas hotellist välja mitut inimest, kes hoidsid käsi pea kohal.

Üks pealtnägija ütles uudisteagentuurile Press Association, et nägi tänaval lebamas jalatsiteta meest ja kedagi temast kinni hoidmas.

“Ma ei tea, kas see oli kuulihaav, noahaav, või mis see oli,” ütles sündmuskoha lähedal töötav Craig Milroy, kelle sõnul oli nimetatud mees üks neljast inimesest, kes kiirabiga minema toimetati.

“Hiljem nägime sagimist, kiirabi ja relvastatud politseinikke jooksmas hotelli (kohaliku pubi) Society Roomi kõrval,” ütles ta.

Teine pealtnägija ütles Sky Newsile, et nägi tänaval haavatuid, keda meedikud tohterdasid.

“Ma nägin inimesi hotellist välja jooksmas ja politseid karjumas: “käed üles, käed üles, tulge välja!”” lisas ta.

“Politseiautod ja kiirabi olid igal pool ja nad piirasid tänava sisse,” jätkas ta. “Politsei karjus inimestele Park Inni hotelli lähedal asuvates hoonetes, et nad jääks sisse ja tänavale ei tuleks.”

Vähem kui nädal aega tagasi sai Inglismaal Readingus pussitamises surma kolm inimest. Politsei teatel käsitletakse seda juhtumit terrorismina.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi