Türgi põhiseaduskohus lükkas teisipäeval tagasi inimõiguslase Osman Kavala kohtuni vabastamise taotluse, leides, et tema uus vahistamine kohe pärast õigeksmõistmist oli igati seaduslik.

Mainekas 63-aastane kodanikuühiskonna eest võitleja on viibinud vanglas üle kolme aasta, ehkki ta mõisteti veebruaris õigeks 2013. aasta protestidega seotud süüdistuses.

Enne seda kui ta koju jõudis, vahistati ta uuesti spionaažisüüdistuste alusel ning põhiseadusliku korra kukutamise katse eest 2016. aasta ebaõnnestunud riigipöördekatse ajal.

Järgmine kohtuistung on 5. veebruaril.

Riikliku uudisteagentuuri Anadolu teatel otsustas põhiseaduskohus häältega 8-7, et Kavala vangistus ei ole vastuolus tema õigusega vabadusele ja turvalisusele.

Pariisis sündinud ärimees Kavala on filantroop George Sorosi Avatud Ühiskonna Fondi asutajaliige Türgis ning vahistamise ajal juhtis ta kultuuridevahelisi sidemeid arendavat ühendust Anadolu Kültür.

Kui Kavala põhiseadusliku korra kukutamise katses süüdi mõistetakse, võib ta eluks ajaks vangi minna. Spionaažisüüdistuse eest on ette nähtud 20 aastat.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi