Ungari plaanib suurendada survet LGBT kogukonna vastu ja defineerida põhiseaduses mõisted isa, ema ja sugu.

Justiitsminister Judit Varga saatis parlamenti põhiseaduse muutmise eelnõu, millega lisataks põhiseadusse fraas “ema on naine, isa on mees” ja defineeritakse sugu kui see, mis määrati inimesele sünnil.

“Ungari kaitseb laste õigust enda identiteedile vastavalt oma soole,” öeldakse eelnõus. “See tagab hariduse vastavalt väärtustele, mis tuginevad Ungari põhiseaduslikule identiteedile ja kristlikule kultuurile.”

Ungari põhiseadus kirjutati ümber peagi pärast seda, kui peaminister Viktor Orbán aastal 2010 võimule tuli.

Praegu defineerib riigi põhiseadus juba abielu kui mehe ja naise vahelise liidu ning “perekonna ja rahva ellujäämise aluse”.

Nüüdne muudatus oleks üheksas alates 2012. aastast ja selle taustal on homofoobia kasv Orbáni kümmeaastase valitsusaja ajal.

Septembris põhjustas Ungaris vastuolu lasteraamat, kus oli kujutatud homoseksuaalse. Üks paremäärmuslik poliitik rebis raamatu avalikult tükkideks. Orbán nimetas teost provokatsiooniks ja ütles raadios: “Jätke me lapsed rahule.”

Mais keelati soo seaduslik vahetamine, mis tegi transsoolistele võimatuks oma sugu ja nime ametlikes dokumentides oma sooidentideedile vastavaks muuta.

Inimõiguslaste sõnul teeb see transsoolised haavatavaks võimalikule diskrimineerimisele tööhõives, eluaseme leidmisel ja ligipääsus teenustele.

Orbáni konservatiivse sotsiaalpoliitika seas on ka 2018. aasta määrus, millega keelati ülikoolidel soouuringute õpetamine.

 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi