Maailm seisab silmitsi üleilmse toidukriisiga, mis võib mõjutada sadu miljoneid inimesi, kuna koroonaviiruse pandeemia seab ohtu niigi pingelised tarneahelad, hoiatas teisipäeval ÜRO peasekretär António Guterres.

“Meie toidusüsteem on kokku varisemas ja COVID-19 pandeemia teeb asja halvemaks,” on öeldud ÜRO juhi avalduses, mida saadab organisatsiooni raport. 

“Üle 820 miljoni inimese on näljas,” ütles ta. “Kängu on jäänud umbes 144 miljonit alla viieaastat last ehk enam kui üks laps viiest kogu maailmas.” 

Ta hoiatas, et veel 49 miljonit inimest võib COVID-19 kriisi tõttu langeda äärmisse vaesusse. Guterresi sõnul kasvab kiiresti nende inimeste hulk, keda ähvardab akuutne toidupuudus. 

“Kui ei võeta viivitamatult tarvitusele abinõusid, muutub üha tõenäolisemaks eelseisev ülemaailmne toidukriis, millel võib olla pikaajaline mõju sadadele miljonitele lastele ja täiskasvanutele.”

Guterres nõudis toidusektori töötajate paremat kaitset, humanitaarabi kohaletoimetamise tagamist ning toidu tootjate ja turustajate toetamist, et vältida tarneahela katkestusi.

Samuti soovis ta suuremat rõhku panna toiduprogrammidele, sealhulgas nende laste abistamisele, kellel puudub juurdepääs koolitoidule.

ÜRO juhi sõnul on võimalik välja töötada tervislik ja toiteväärtuslik toit, mis aitab välja juurida nälja maailmas.

ÜRO hoiatas aprillis, et koronaviiruse pandeemia tõttu võib plahvatuslikult kasvada näljaohus inimeste arv.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi