USA uue presidendi Joe Bideni administratsioon korraldas reedel “majapuhastuse”, mille käigus vallandati kolm Donald Trumpi  ametisse pandud Ühendriikide globaalse meediaagentuuri USAGM rahvusvahelise ringhäälingujaama juhti.

Kaks muutustega kursis ametnikku teatasid, et USAGM-i ülemjuhataja vallandas Raadio Vaba Euroopa, Raadio Vaba Aasia ja Lähis-Ida Ringhäälinguvõrgu direktorid, kes olid vaid kuu aega varem ametisse määratud.

Muutused leidsid aset vaid päev pärast seda, kui eemaldati Ameerika Hääle (Voice of America, VOA) direktor ja tema asetäitja ning Kuuba ringhäälingu (Office of Cuba Broadcasting) juhataja astus tagasi. 

Trumpi määratud USAGM-i juhti Michael Packi süüdistatakse katses muuta Ameerika Hääl ning tema tütarettevõtted Trumpi propagandamasinateks. 

Valge Maja määras kolmapäeval uueks USAGM-i tegevdirektoriks Kelu Chao. Chao kommentaari ei andnud ning eelnevalt mainitud anonüümsetel ametnikel ei olnud luba personalivahetusest avalikult rääkida.

Kui Pack eelmisel aastal USAGM-i üle võttis, asendas ta oma võimu piires kõik võtmeisikud. Seda kritiseeriti kui ohtu ringhäälingu sõltumatusele ning kardeti, et konservatiivist Pack üritab sõltumatud USA meediaallikad Trumpi propagandamasinaks muuta.

Bidenilt oodati suuri muudatusi ning Packi kohene vallandamine näitas, et need tulevad pigem varem kui hiljem. 

Ameerika Hääl loodi Teise maailmasõja ajal ning oma harta kohaselt peab ta uudiseid edastama sõltumatult.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi