Maksudest kõrvalehoidmise eest USA-s tagaotsitavaks kuulutatud viirusetõrjetarkvara looja John McAfee peeti Barcelona lennujaamas kinni, teatas teisipäeval Hispaania politsei.

75-aastane küberturbeguru võeti kinni laupäeval, kui ta kavatses Istanbuli suunduvasse lennukisse istuda. Nüüd on ta Barcelona lähedal vanglas ja ootab Ühendriikidele väljaandmist, ütles politseiallikas AFP-le.

Ta vahistati pärast seda, kui USA prokuratuur tegi teatavaks süüdistuse, mille järgi jättis McAfee deklareerimata krüptovaluutade propageerimise, loengute ja eluloo filmiõiguste müügist saadud tulud.

Süüdistus esitati juunis, kuid lasti käiku alles esmaspäeval, kuna McAfee jättis deklareerimata 2014.-2018. aasta tulud, ehkki oli saanud mitmest allikast märkimisväärseid summasid, ütles politseiallikas.

Väidetavalt hoidis McAfee maksude maksmisest kõrvale, suunates oma tulud teiste nimede all avatud pangakontodele. Teda süüdistatakse ka varade varjamises.

USA esitas Interpoli kaudu vahistamismääruse ja nõuab McAfee väljaandmist.

Pärast omanimelise viirusevastase tarkvaraga varanduse teenimist 1980. aastatel sai McAfeest krüptovaluutaguru, kes väidetavalt teenib sellega 2000 dollarit päevas. Tal on Twitteris ligi miljon jälgijat.

Kõmumeedia hakkas tema vastu huvi tundma 2012. aastal, kui tema naaber Belize’is ootamatult tapeti. Mõrv on tänini lahendamata.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi