Vene Föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) langes suure andmevarguse ohvriks, häkkerite kätte langes 7,5 terabaiti agentuuri andmeid, kirjutas USA ajakiri Forbes laupäeval.

13. juulil teatas häkkerite rühmitus nimega 0v1ru$ FSB alltöövõtufirma SyTech süsteemidesse tungimisest, jättes selle veebilehele meemi Yoba Face koos piltidega väidetavast andmevargusest, vahendas Forbes.

Rühmitus jättis SyTechi veebilehele ka firma projektijuhtide ja kolme väidetavalt FSB tellimusel ellu viidava projekti nimed – “Arion”, “Relation” ja “Hryvnia”.

0v1ru$ edastas varastatud andmed suuremale häkkerite rühmitusele Digital Revolution, mis jagas neid mitmele meediaväljaandele ja naeruvääristas seejärel Twitteris FSB-d.

Varastatud andmed annavad ülevaate projektidest, mis näivad olevat segu sotsiaalmeediast korjatud andmetest (Nautilus), suunatud andmekorjest Tor-veebilehitsejat kasutavate internetikasutajate vastu, kes püüavad oma tegevust anonüümseks muuta (Nautilus-S), andmekogumisest Vene firmade kohta (Mentor) ja projektidest, mis paistavad olevat seotud Venemaa algatusega luua endale võime ülejäänud maailmast lahutatud autonoomse interneti loomiseks.

BBC väitel on SyTechi projektide peamine tellija FSB 16. direktoraadi alla kuuluv sõjaväeüksus 71330, mis tegeleb signaalluurega.

Esimesena kirjutas 0v1ru$-e sissetungist Sytechi serveritesse Briti rahvusringhäälingu BBC Vene toimetus. BBC nimetas andmevargust ehk suurimaks andmelekkeks Vene luureteenistuste ajaloos.

BBC väitis loos ka, et ühtegi tõelist riigisaladust andmeleke ei paljastanud.

FSB on Venemaa peamine julgeolekuteenistus, kuid erinevalt USA Föderaalsest Juurdlusbüroost (FBI) ja Briti sisejulgeolekuteenistusest MI5, jääb lisaks sisejulgeoleku tagamisele selle tegevusvälja ka elektrooniline jälgimine välismaal ja oluline järelevalvefunktsioon luureandmete kogumise üle.

FSB on Nõukogude Liidu kurikuulsa Riikliku Julgeoleku Komitee (KGB) otsene järeltulija ja allub otse Vene presidendile.

Pildi allikas: shutterstock.com
 

 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi