Venemaa siseministeeriumi lennuk TU-154 rikkus eelmise nädala reedel Vaindloo saare juures Eesti õhupiiri.

Eelmise nädalal reede hommikul sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa siseministeeriumi lennuk TU-154, edastas kaitseväe peastaap.

Lennuk viibis Eesti õhuruumis vähem kui minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud, lennuplaan puudus. Lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

Välisministeerium kutsus välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi.

See oli tänavu kolmas Eesti õhupiiri rikkumine Venemaa lennuki poolt. Ka kaks eelmist juhtumit leidsid aset Vaindloo saare piirkonnas.

23. septembril sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa õhujõudude lennuk Su-34. Lennuk viibis Eesti õhuruumis vähem kui minuti, lennuki transponder oli välja lülitatud ja lennuplaan puudus. Lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

18.mail sisenes Venemaa mereväele kuuluv lennuk TU-154 Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi.Lennuk viibis Eesti õhuruumis vähem kui minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ja lennuplaan oli olemas. Lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi