Vene meediaagentuur Sputnik peatas sanktsioonide tõttu oma tegevuse Eestis, vahendas BNS teisipäeval Vene meediat.

Uudisteagentuuri RIA Novosti teatel lõpetasid kõik Sputnik Estonia töötajad alates 1. jaanuarist 2020 oma töösuhted agentuuriga. Samas märgitakse, et Sputnik Estonia veebisait jätkab edaspidi tööd.

RIA Novosti teatel lõpetasid kõik Sputnik Estonia töötajad alates 1. jaanuarist 2020 oma töösuhted agentuuriga. Samas märgitakse, et Sputnik Estonia veebisait jätkab edaspidi tööd.

Rossija Segodnja asutas Sputniku 2014. aastal oma rahvusvahelise haruna. Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kisseljov kuulub Euroopa Liidu personaalsete sanktsioonide nimekirja seoses Ukraina territoriaalse terviklikkuse rikkumise toetamisega.

Olgu märgitud, et Eestis rakendatakse Sputniku omandivormist puutuvaid Euroopa Liidu sanktsioone, mitte piiranguid seoses sisuga.

Venemaa föderatsiooninõukogu spiiker Valentina Matvijenko teatas eelmisel nädalal, et kui Eesti ei lõpeta Sputnikule kehtestatud sanktsioonid, vastab Venemaa karmide meetmetega.

Välisminister Urmas Reinsalu märkis, et Eesti ei allu ühelegi välisriigile küsimuses, mis puudutab seaduste kohaldamist Eesti territooriumil, sealhulgas Sputnikuga seonduvalt.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi