Endine USA merejalaväelane Paul Whelan, kes sel kuul Venemaal luuramises süüdi mõisteti, ei kaeba oma otsust edasi ja jääb lootma võimalikule vangidevahetusele, ütles teisipäeval tema advokaat uudisteagentuuridele.

“(Paul) Whelan ei kaeba edasi. Ta ei usu õigusemõistmisse Venemaal,” ütles tema advokaat Vladimir Žerebenkov uudisteagentuurile Interfax. 

“Ta loodab, et lähitulevikus vahetatakse ta venelaste vastu, kes on süüdi mõistetud USA-s.”

Whelan, kellel on ka Briti, Kanada ja Iiri kodakondsus, saadeti diplomaatilistest protestidest hoolimata läinud nädalal16 aastaks karistuskolooniasse.

“Me teame, et peetakse kõnelusi (vangide vahetuse üle), kõik räägivad neist varjatult, kuid me ei osale neis,” ütles Žerebenkov RIA Novostile. 

Teiste seas on räägitud Vene narkolenduri Konstantin Jarošenko ja relvakaubanduses süüdistatud ärimehe Viktor Buti vahetamisest Whelani vastu. 

But võeti kinni 6. märtsil 2008 Bangkokis ja anti pärast kahe aasta pikkust kohtuvaidlust välja USA-le, kus ta Colombia sissirühmituse FARC relvastamise eest 25 aastaks vangi mõisteti. But istub Illinois’s Marioni föderaalvanglas.

Jarošenko mõisteti USA-s 20 aastaks vangi katse eest toimetada riiki suur hulk kokaiini.

Whelan on eitanud tema vastu esitatud spionaažisüüdistused tagasi. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi