Oxfordi ülikoolis välja töötatud vaktsiini uue koroonaviiruse vastu hakatakse juuni keskpaigast katsetama Brasiilias, seni on vaktsiini testitud üksnes Suurbritannias.
Vaktsiini testitakse Brasiilias 2000 vabatahtliku peal, teatas katsetamist koordineeriv São Paulo ülikool. Vabatahtlikud peavad olema 18-55-aastase ning nad peavad töötama tervishoius, kus on kõrge risk nakatuda.
Brasiilias on valitud testimispaigaks, sest seal on epideemia alles hoogustumas. Euroopas kardetakse, et epideema vaibumine raskendab vaktsiini testimist inimestel.
Oxfordis arendatava vaktsiiniga on saadud palujubavaid tulemus loomkatsetel. Vaktsiiniga tegelevad teadlased peavad võimalikuks, et see võib saada heakskiidu juba tänavu.
Oxfordi katsete taga on 1994. aastal loodud multidistsiplinaarne Vaktsiinigrupp ning Jenneri Instituut, mis uurib nii inimestel kui ka kariloomadel levivaid haigusi.
See põhineb šimpansi adenoviirusel ehk tavalisel külmetusviirusel, mis on geneetiliselt muundatud, et peatada COVID-19 edasilevimine inimesel.
Briti valitsus on ettevõtmise jaoks eraldanud 85 miljonit naela (95 miljonit eurot) ning on nimetanud seda maailma vaktsiiniotsingute üheks “eestvedajaks”.