Tänavu 11 kuuga on Eestis toimunud 25 000 liikluskindlustuse juhtumit, millest 10 300 on seotud parkimisega. 41 protsenti kõigist liiklusõnnetustest on parkimisõnnetused.

Liikluskindlustuse fondi kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul juhtub praegusel pimedal ajal kõige rohkem otsasõite parkimiskohal tagurdades. „Viimasel kolmel aastal detsembris parklates juhtunud õnnetustest 61 protsenti põhjustati tagurdades. Tavaliselt saab kannatada kõrval parkiv sõiduk,“ ütles Reimets.

„Detsembris on kaubanduskeskuste parklates rohkem sagimist, mistõttu tasub olla ettevaatlik. Manööverdamisel lisab keerukust halvem nähtavus, kuna ilmad on sompus ning autoaknad, -peeglid ja -kaamerad võivad olla udused, määrdunud või jäätunud,“ selgitas Reimets.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul on liiklusõnnetuse põhjustamise järel õige ja vale lahendus. „Õige lahendus on liiklusõnnetus kohapeal vormistada. Kui sõitsite parklas teisele autole otsa ja auto omanikku ei leia, tuleb politseisse helistada ja õnnetus registreerida. Kannatanu auto parandamine hüvitatakse liikluskindlustuse alt ja probleem saab lahendatud,“ selgitas Veilberg.

Veilbergi hinnangul on vale lahendus sündmuskohalt lihtsalt lahkuda. „Liikluskindlustus küll hüvitab kannatanule kahju, aga hiljem peab põhjustaja kogu kahju oma taskust kinni maksma. Väga sageli leitakse sündmuskohalt lahkunud süüdlane üles, sest kaubanduskeskuste juures on palju valvekaameraid, autodel pardakaameraid ja pealtnägijaid. Lisaks võib sündmuskohalt lahkumise eest saada politseilt trahvi,“ lisas Veilberg.

Inges Kindlustuse juhatuse esimees Voldemar Vaino soovitab jõuluoste tehes parkida kaupluse uksest kaugemale. „Meie statistika näitab, et mida kaugemale sissepääsust parkida, seda vähem tõenäolisem on sattuda õnnetusse,“ ütles Vaino.

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi