Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna juhataja Heli Larmann kinnitas, et enamik Pfizer/BioNTech vaktsiine, mis on laos, on juba tellitud ning saadetakse välja esmaspäeval.

«Homme peaks Eestisse jõudma kohale ka järgmine Pfizeri vaktsiinikogus – 12 870 doosi,» lisas ta pühapäeval. 

Üldine lähenemine on, et iga nädala lõpus oleks teatud kogus vaktsiinidoose laos, et kui peaksid tarnetõrked taas tekkima, siis järgmise nädala inimestel oleks tagatud vajalik teine doos.

«Kui Pfizer/BioNTechi puhul on vaktsiinide Eestisse saabumine saavutanud teatud stabiilsuse, siis Moderna puhul veel seda öelda ei saa. Näiteks saabus viimase Moderna tarnega esialgse lubatud 3600 doosi asemel vaid 2400 doosi ja sellest tarne vähendamisest saime teada vaid nädal varem,» selgitas Laarmann.

Samuti lükati järgmine oodatav tarne nädala võrra edasi.

Sotsiaalministeeriumile teadaoleva info kohaselt peaks järgmine Moderna tarne saabuma alles veebruari viimasel nädalal. «Selline tarnete ebastabiilsus on põhjuseks, miks Moderna puhul hoiame hetkel laos ka kõigile vajaliku teise doosi alles. Kui Moderna vaktsiinide saabumises hakkab teatud tarnekindlus tekkima, siis saame ümber vaadata ka senise praktika,» märkis ta.

AstraZeneva koroonavaktsiini puhul laos olevatest doosidest lähevad enamik kasutusse järgmisel nädalal. Kuna AstraZeneca vaktsiini teine doos manustatakse alles kaheksa nädalat pärast esimest doosi, siis esimestest tarnetest ei ole plaanis terviseameti kesklattu varu teiseks doosiks tekitada.

AstraZeneca esimestest tarnetest võimaldatakse vaktsiini nii haridusasutuste töötajatele, politsei- ja päästeteenistujatele kui ka perearstidele riskirühma inimeste vaktsineerimiseks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi