Tallinna kooliõed kuulutasid oktoobris alustava tervisekampaania “Käed puhtaks” sissejuhatuseks reedel välja joonistusvõistluse – algklasside loovvõistlus on avastart kätepesu nädalale, mis toimub ülemaailmse kätepesupäeva tähistamiseks.   

SA Tallinna Koolitervishoid esindaja Kädi Lepp sõnul tähistavad kooliõed igal aastal ülemaailmset kätepesupäeva. Tänavu otsustati kampaania tegevusi laiendada. “Kõik me soovime, et lapsed püsiksid terved. Regulaarne ja hoolikas käte pesemine on kõige lihtsam asi, mida õpilased saavad ise teha haigestumise vältimiseks. Selleks, et kätepesemisest saaks igapäevane harjumus, on oluline, et lapsed saaksid ise sel teemal kaasa mõelda ja tegutseda,“ rääkis Lepp, miks nad kutsusid ellu joonistusvõistluse.

Lepp rõhutas, et kätepesu on tõhus viis nakkuste leviku tõkestamiseks, mistõttu on õige aeg pöörata tähelepanu kõige lihtsamatele hügieenireeglitele. 

Reedest 1. oktoobrini viivad Tallinna kooliõed koostöös algklasside klassijuhatajate ja kunstiõpetajatega õpilaste seas läbi joonistusvõistluse “Käed puhtaks”. Koolidel tuleb 1. oktoobriks välja valida oma kooli vahvamad tööd, mille seast valitakse välja joonistused, mis trükitakse kleepsudeks. 

Oktoobris juhendavad kooliõed õpilasi kätehügieeni hoidmisel ja testivad ultraviolettvalgusega tulemusi. Lisaks tunnustavad kampaanias osalejaid laste joonistustest tehtud kleepsudega. 

Rahvusvahelist kätepesupäeva tähistatakse üheskoos 15. oktoobril. Kätepesupäev sai hoo sisse maailma veenädalal Stockholmis 2008. aasta augustis. 

Tervisekampaania eesmärk on tõsta õpilaste teadlikkust kätehügieeni tähtsustest ja kooliõdede abiga selgeks teha kätepesu põhitõed. 

Tänavu oma 15. tegevusaastat tähistav Sihtasutus Tallinna Koolitervishoid on Eesti suurim kooliõdesid ühendav organisatsioon, kus töötab ligi 80 kooliõde. Koostöös lapsevanemate, koolipersonali ja teiste spetsialistidega on kooliõed abiks õpilaste tervise edendamisel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi