Reformierakond leiab, et neljapäeval Tallinna linnavolikogus arutlusele tulevasse pealinna järgmise nelja aasta eelarvestrateegiasse tuleb lisada üleminek ühtsele eestikeelsele ja osalustasuta haridusele alates lasteaiast ning valveperearstiteenuse tagamine õhtuti ja nädalavahetustel. 

Samuti teeb Reformierakonna fraktsioon ettepaneku lisada Tallinna eelarvestrateegiasse põhimõtte, et järgmisel neljal aastal ei kuluta Tallinna linn sentigi maksumaksja raha Eesti riigi suhtes ebasõbralikest telekanalitest propaganda tellimisele.  

“2017. aasta kohalikel valimistel sai Reformierakond Tallinnas tugeva toe põhimõttele, et haridus peab olema ühtne, see tähendab eestikeelne ja osalustasuta algusest alates. Tallinna volikogus oleme selle ettepaneku korduvalt esitanud ja kuna ka Tallinna Arengukava 2021+ seab eesmärgiks segregatsiooni vähendamise, peab eestikeelsele ja kohatasuta haridusele üleminek kindlasti sisalduma ka Tallinna järgmise nelja aasta eelarvestrateegias,” ütles Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.    

“Teine oluline ettepanek, mille esitame, puudutab valveperearstiteenuse kättesaadavuse tagamist õhtuti ja nädalavahetustel. Tihti kuuleme probleemidest, et tööajast on raske ära käia ja võib juhtuda, et tervisemuredele ei pöörata õigel ajal ja piisavalt tähelepanu. Samuti on reaalsus, et EMO vastuvõtt asendab õhtuti ja nädalavahetustel valveperearstiteenuse puudumist. Vajadusele pikendada perearstide vastuvõtuaegu osutas ka riigikontrolli poolt avaldatud erakorralise meditsiini audit,” sõnas Michal. 

Kolmandaks leiab Reformierakond, et Tallinna järgmise nelja aasta eelarves peab sisalduma põhimõte, et linn ei kuluta edaspidi sentigi maksumaksja raha Eesti riigi suhtes ebasõbralikest telekanalitest propaganda tellimisele või nende programmi toetuseks. “Tallinna linnavalitsus kulutab sel aastal üle poole miljoni euro Kremli sõnumeid võimendavalt PBK-lt saadete ostmisele. Järgmisel aastal see summa suureneb, kuid see on väär. Eesti Vabariik kulutab igal aastal NATO ja EL-i liikmena suuri summasid võitlemaks Kremli infooperatsioonide ja mõjutustegevusega. Tallinna linnast samas rahaliselt nende kanalite toetamine on seetõttu olemuselt absurdne ja vale suund, mis tuleb lõpetada,” ütles Michal. 

Lisaks eeltoodule esitab Reformierakonna fraktsioon Tallinna eelarvestrateegiasse ettepanekud täiendavate trammiliinide rajamise ettevalmistamiseks Haabersti, Lasnamäe, Mustamäe – Nõmme ja Pirita suunal, eakate teenusmaja rajamise alustamiseks ning Tallinnasse asumifondi loomiseks, millega antakse miljon eurot igas Tallinna linnaosas igal aastal kohalike elanike otsustada.  

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi