SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori sõnul on majanduskasv küll hakanud aeglustuma, ent olukord tööturul jääb üsna sarnaseks ka edaspidi.

Statistikaamet teatas kolmapäeval, et tänavu teises kvartalis tõusis keskmine brutokuupalk eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7,4 protsenti 1419 euroni. Aprillis oli keskmine brutokuupalk 1411 eurot, mais 1400 eurot ja juunis 1445 eurot.

“Teise kvartali keskmise palga numbrid olid suhteliselt ootuspärased. Tööturg on toiminud juba mõnda aega sisuliselt täistööhõive juures, mis tähendab, et kui ettevõte vajab täiendavaid töökäsi, tuleb need leida kas välismaalt või konkurendi juurest üle osta,” ütles Nestor BNS-ile.

Analüütik märkis, et uuendatud rahvastikuprognoosi põhjal on juba 2025. aastal 20-29-aastaste vanusegrupp 17 protsenti ehk ligi 25 000 inimese võrra väiksem kui praegu.

“Kui uusi tööotsijaid lisandub turule vähe, jääb tööandjatel üle vaid hambad ristis palgakonkurentsis jätkata. Kindlasti leidub ka neid ettevõtteid, kellele juba tänane palgatase üle jõu käib, mistõttu oleme oma prognoosides arvestanud lähiaastail väikese töötuse kasvuga,” rääkis Nestor.

Tema sõnul on esimesed probleemid juba välja löönud töötlevas tööstuses, mida lisaks hiljutistele koondamistele ilmestab fakt, et absoluutsummades liigub riigi keskmine palgasumma töötleva tööstuse omast aina kaugemale.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi