Mullu laekus päästeametile kokku 27 541 väljakutset, millest 14 147 olid päästesündmused, selgub päästeameti statistikast. Päästeti 285 inimelu, kiirabile ja politseile osutati abi 4136 korral.

Vabatahtlikud päästjad osalesid 3160 päästesündmusel, millest 1121 sündmust lahendasid iseseisvalt.

“Selleks, et elukeskkond meie ümber muutuks veelgi turvalisemaks, teeb päästeamet lisaks reageerimisvõimekuse tõstmisele olulist tööd, tõstmaks ühiskonnas teadlikkust tule- ja veeohutusest ning kriisivalmidusest,” ütles siseminister Kristian Jaani kolmapäeval pressikonverentsil. “Siinjuures on oluline, et inimesed mõistaksid, et turvalise ühiskonna võti on üksteisest hooliv ja ohuolukorras teadlik käitumine. Oluline on märgata ohtusid ja ohtlikke olukordi ning neist teavitada, olgu selleks metsarajal leitud lõhkekeha või vette kippuv joobes kaaslane. Samuti peab igaüks teadma, kuidas tegutseda erinevate kriiside korral ja mida tuleb sellisteks olukordadeks koju varuda.”

“Mul on väga hea meel, et täna on siseturvalisuse valdkonnas vabatahtlikuna panustamas pea 4000 inimest, kes on abiks nii õnnetuste lahendamisel kui ennetamisel. Tunnustan ja tänan neid selle panuse eest,” lisas Jaani.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi