Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimehe Indrek Saare sõnul tõestas teisipäeval riigikogus peetud pensioniarutelu, et valitsuse nelja aasta plaan ei päästa Eesti pensionäre vaesusest.

Saar küsis keskerakondlasest sotsiaalkaitseminister Tanel Kiigelt, et milline on valitsuse pikem pensioniplaan olukorras, kus 2020. aastaks kavandatud seitsme euro suurune erakorraline pensionitõus koos indekseerimise ja keskmise vanaduspensioni osalise maksustamisega vaesust õieti ei leevenda. 2017. aastal elas 41,2 protsenti ja 2018. aastal 46,3 protsenti  Eesti eakatest suhtelises vaesuses.

„Vastuseks küsimusele, et kui palju on kavas vähendada nelja aasta jooksul suhtelist vaesust vanaduspensioni saajate hulgas, ütles minister, et riigile on jõukohane viia see number 40 protsendini. See ülestunnistus tähendab, et valitsus saab hakkama vaid kosmeetikaga. Nelja aastaga jääb vanemaealiste vaesus praktiliselt samaks ja Eesti on endiselt pensionäride suhtelise vaesuse osas Euroopa punane latern. Sellise arenguga ei saa kuidagi nõus olla,“ ütles Saar.

„Sotsiaaldemokraadid arvavad, et meie eakad väärivad pensionitõusu, mis aitaks nad ka tegelikult suhtelise vaesuse lõksust välja. Kõik inimesed väärivad aga seda, et neile ei valetataks,“ lausus Saar.

Teisipäeval läbis riigikogus esimese lugemisel kaks pensionieelnõu, neist esimene oli valitsuse ja teine sotsiaaldemokraatide algatatud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi