USA kaitseministeeriumi otsus suunata 3,6 miljardit dollarit Mehhiko piirimüüri rajamisele puudutab ka investeeringuid Eestisse, kaitseminister Jüri Luige sõnul ei mõjuta see USA ja Eesti koostööd.

“Tegu on USA rahaga,” ütles kaitseminister neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil ja lisas, et tal ei ole kohane kommenteerida USA otsust.

Samas tõi Luik esile, et USA on Eestile kaitseotstarbeks eraldanud nelja aastaga üle 200 miljoni dollari ning see summa, millest praegu Eesti puhul jutt käib, on 200 miljoniga võrreldes väike. “Kindlasti ei nõrgesta see meievahelist koostööd,” sõnas Luik.

USA kaitseministeerium teatas teisipäeval, et suunas 3,6 miljardit USA dollarit Mehhiko piirimüüri rajamisele nagu oli määranud president Donald Trump.

Kaitseminister Mike Esper vabastas raha 127 erinevast sõjaväeprojektist riigi eri osades ja välismaal, täpsustas Pentagoni eestkõneleja Jonathan Hoffmann.

Ajaleht Washington Post andmetel puudutab see ka Pentagoni ehitusprojekte Euroopas ning toob rahata jäänud projektide seas välja ka erivägede ja nende väljaõppe jaoks mõeldud objekti Eestis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi