Reformierakonna riigikogu fraktsioon soovib tuleva nädala reedeks kokku kutsuda erakorralise istungi peaminister Jüri Ratasele umbusalduse avaldamiseks.

Reformierakonna riigikogu fraktsioon teeb riigikogu juhatusele ettepaneku korraldada tuleva nädala reedel parlamendi erakorraline istung peaminister Jüri Ratasele umbusalduse avaldamiseks, edastas erakond.

“Koostasime peaministrile umbusalduse avaldamiseks teksti, mille poolt on lubanud hääletada kõik Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna saadikud ning Raimond Kaljulaid,” sõnas Reformierakonna fraktsiooni esimees Kaja Kallas.

Kallase sõnul ei ole Eestil toimivat valitsust ja selle eest vastutab peaminister.

“Jüri Ratas ei ole suutnud moodustada valitsust, mis töötaks Eesti edasiviimise nimel. Selle asemel on Eestil valitsus, mis alates ametisse astumisest on rünnanud erinevaid ühiskonnagruppe ja lõhkunud ühiskonna sidusust. Meil on valitsus, mis kahjustab Eesti rahvusvahelist mainet ja mille ebakompetentsed ministrid ületavad oma võimupiire ega pea õigusriiki mitte millekski,” seisab avalduses.

“Valitsusliidu poliitikute väljaütlemised on kahjustanud Eesti mainet strateegiliste rahvusvaheliste partnerite ees ning Jüri Ratas on olnud võimetu seda jätkuvat maine kahjustamist ära hoidma ning veel vähem lõpetama. Jüri Ratase valitsuse tegevus võib rahvusvaheliselt viia Eesti ohtlikusse isolatsiooni,” seisab avalduses.

Avalduses nimetatakse Mart ja Martin Helme katset vabastada ametist politsei-ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vahet seni räigeimaks näiteks poliitilisest tippametnike tagakiusamisest ja kestvast korralagedusest valitsuses. Sisejulgeolekus

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi