Kui neljapäeval räägiti, et Tallinna TV (TTV) palgal olevast 30 inimesest koondatakse pooled, siis reede õhtul ütlesid TTV nõukogu esimees Aivar Riisalu ja juhatuse liige Taavi Pukk, et töökoht öeldakse üles kaheksale või üheksale inimesele, vahendab BNS.

Reedel koos olnud TTV nõukogu kinnitas linnapea Mihhail Kõlvarti ettepaneku telekanali tegevus alates 1. oktoobrist lõpetada. «Ma tahan rõhutada, et kõik inimesed on teinud head tööd, aga tänapäeva maailmas peavad kõik, sealhulgas ka mina, arvestama sellega, et ükski töökoht pole igavene,» lausus Riisalu. «Nõukogu kinnitas ka selle otsuse osa, et Tallinna Televisioon jätkab tootmisüksuse staatuses sihtasutusena, mis toodab meile esialgu eelkõige liikuvat pilti. Me jätkame nii Tallinna uudiste kui tegelikult ka Tallinna sisupoole jaoks tähtsate saadete produtseerimist. Sinna hulka kuuluvad ka kultuurisaated, mis on üks TTV trumpe,» lisas Riisalu.

Valmivat liikuvat pilti hakatakse tema sõnul näitama kahel moel. Esiteks veebis, teiseks aga sai sihtasutus ülesande töötada välja meetod, kuidas linna sõnumid tänapäevaste lahenduste kaudu tarkades telerites kättesaadavaks teha. «Me muutume seal kättesaadavaks ja kui meil on endal sisemine veendumus, et uute, algupäraste saadete loomevõime on pärast mõningaid ümberkorraldusi taastunud, siis viime läbi hanke ja proovime leida endale eetriaega täna täiesti tavalises lineaartelevisioonis. Selle hulka kuuluvad kaks kommertskanalit ja ERR. Kas keegi sellisele hankele tuleb ja meile vastuvõetavat hinda pakub, seda ma veel öelda ei oska,» selgitas Riisalu.

Pukk ütles, et telerist Tallinna TV-d järgmisel nädalal enam ei näe, kuid loodetavasti jõuavad juba 1. oktoobril huvilisteni TTV veebi jaoks toodetud uudisklipid. Kolme nädala pärast ootab nõukogu TTV juhatuselt edasist tegevusplaani. «Me pakume nõukogule 21. oktoobriks lahendused välja ja siis selgub, mis edasi saab. Kultuurisaadete tootmist tahame jätkata ning esialgu näeb veebis kõiki varem tehtud saateid ja iga päev toodetavaid värskeid uudisklippe,» lubas Pukk.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi