Jaanipidustused tõid politseile palju väljakutseid seoses alkoholi liigtarbimise ning sellest tingitud ohuolukordade ja konfliktidega ning kahe päeva jooksul reageeris politsei 108 lähisuhtevägivalla juhtumile ja kõrvaldas liiklusest 81 alkoholijoobes juhti.

Politsei- ja piirivalveameti operatiivjuht Tago Trei sõnul möödus jaanilaupäev politseile töiselt ning võrreldes eelmise aastaga oli väljakutseid rohkem. “Jaanipäevapidustused said tegelikult alguse juba eelmisel nädalavahetusel, kuid peamiselt toimusid need siiski teisipäeval ja kolmapäeval. Suur osa väljakutseid olid seotud alkoholiga ja olukordadega, kus inimesed end ise ohtu panid,” rääkis Trei.

Võrreldes eelmise aastaga kasvas kõrgema prioriteediga “Bravo” ja “Charlie” väljakutsete arv 40 protsenti, kokku ligi 800 väljakutset.

Kahe päeva jooksul sai politsei teate enam kui sajast lähisuhtevägivalla juhtumist, mida on tavapärasega võrreldes rohkem. “Osad sündmused olid nii tõsised, et alustasime kriminaalmenetlust ja pidasime vägivallatseja kinni või toimetasime kainenema. Mitmel juhul oli tegemist kõrgeima prioriteedi väljakutsega, kus näiteks teati, et üks osapool ähvardab teist relvataolise esemega. Õnneks lahenesid need ilma traagiliste tagajärgedeta. Lõuna-Eestis saime väljakutse, kus osapooled olid joobes ning selgus, et nädalapäevad varem oli politsei mehe juba kainenema toimetanud. Hiljem pidu jätkus ja kulmineerus vägivallaga, mida nägi pealt väike laps,” kirjeldas operatiivjuht.

Paraku ei möödunud need päevad liikluses surmadeta. Teisipäeval juhtus kaks liiklusõnnetust kaherattalistega, mille juhid sõitsid teelt välja ning hukkusid sündmuskohal. “Liiklusõnnetused kaherattaliste mootorsõidukite, aga ka kergliikuritega on peaaegu igapäevased. Ka elektritõukerataste puhul teevad muret joobes inimesed. Eilegi oli õnnetus, kus purjus tõuksijuht kukkus ja sai viga,” rääkis Trei. Joobes juhtide osalusel toimus kuus liiklusõnnetust.

Kahe päeva jooksul kontrolliti üle 14 000 autojuhi kainust, kellest 81 juhti olid joobes. Eelmise aasta samal perioodil tabati 65 joobes juhti.

Lisaks sai häirekeskus mitmeid teated joobes inimestest, kes läksid ujuma ja vajasid abi või jäid kadunuks. “Koostöös päästjatega viisime läbi otsinguid kahe vette läinud inimese leidmiseks, Tallinnas Pae järves ja Tartus Emajões. Vaatamata ulatuslikele otsingutele nii päästjate, politseinike, tuukrite kui ka tehnika osalusel, ei ole mehi seni õnnestunud leida,” tõdes Trei.

Ida-Virumaal Rannapungerjal peeti kinni joobes jetijuht, kelle suhtes alustati menetlust.

“Nädalavahetus on veel ees, mistõttu kutsun kõiki üles olema ettevaatlik ning hoolitsema oma lähedaste ja sõprade eest. Ära luba purjus sõpra rooli ega ujuma ning kui oled sattunud hätta ja vajad abi, helista 112,” lisas operatiivjuht.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi