Soome ja Eesti vahel reisivatel pendelränduritel avaneb võimalus end Tallinki laevadel vaktsineerida enne jaanipäeva

Tallink Grupi initsiatiivil ning koostöös meditsiinikeskusega Confido avaneb eeloleval neljapäeval ja reedel – 17. ja 18. juunil – Eesti ja Soome vahel reisivatel klientidel võimalus end vaktsineerida lasta. Laevade Star ja Megastar pardal kasutatakse Helsingi-Tallinna liini väljumistel ühedoosilist Jannseni koroonavaktsiini. Vaktsineerimisvõimalust pakutakse Eesti isikukoodiga vähemalt 18-aastastele inimestele.

Vaktsineerimise läbiviimiseks laevadel on Tallinkile ja Confidole vajaliku nõusoleku andnud terviseamet ning laevad vastavad kõikidele vaktsineerimiskeskustele seatud nõuetele. Laevadel on vaktsineerimise läbiviimiseks eraldatud vajalikud alad nii vajalike registreerimistoimingute kui ka süstimise läbiviimiseks ning loodud on ka vaktsineeritute 15-minutiliseks jälgimiseks vajalikud ootealad.

„Tallink Grupp on viimaste kuude jooksul järjekindlalt otsinud ja pakkunud lahendusi meie riikide ametkondadele, mis võimaldaksid meil viirusolukorra võimalikult kiirele paranemisele kaasa aidata ning riikidevahelise vaba liikumise taastada. Vaktsineerimise võimalust laevadel, jõudmaks nende inimesteni, kelleni ehk töistel põhjustel on muidu keeruline jõuda, oleme samuti arutanud meie ametkondadega juba mõnda aega, seega on mul hea meel, et saame juunikuus Eesti vaktsineerimisprotsessile omalt poolt kaasa aidata,“ kommenteeris laevadel läbi viidavaid vaktsineerimisi Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

„Püüame Tallinkis kogu aeg mõelda nii-öelda kastist välja ja pakkuda lahendusi, mis aitaksid kaasa nii Eesti majanduse kui turismi ja vaba liikumise kiiremale taastumisele. Loodan väga, et kõik need sammud ja lahendused, mida pakume ja rakendame, aitavad meie riikide ohutule taasavamisele kaasa ja meil õnnestub ühes riigis töötavad, kuid teises riigis elavad eestlased taas oma peredega ühendada,“ lisas Nõgene.

Tallinki laevadel läbiviidavate vaktsineerimiste lihtsustamiseks paluti riigilt vaktsineerimiseks eraldada ühekordse doosina süstitavat Jannseni koroonavaktsiini, mis aitab vältida lisakoormuse tekitamist Eesti tervishoiuasutustele, kuna teise doosi süstimise vajadust ja sellest tulenevat administratiivkoormust täiendavalt kellelegi ei teki.

„Confido peab kiiret ja tõhusat vaktsineerimist üheks kõige olulisemaks tegevuseks koroonapandeemia ohjamisel. Usun, et Tallinki laevadel vaktsineerimine annab võimaluse jõuda sihtgrupini, kelle jaoks tööränne on eluviis, aga kellel riikidevahelise liikluse piirangute tõttu oli seni keeruline vaktsineerimist plaanida. Ühedoosiline vaktsiin annab neile hea võimaluse end haiguse eest kaitsta. Kuna omame ka väärtuslikku kogemust vaktsineerimiskeskustest, suudame laevadel teostada vaktsineerimist kiirelt ja kvaliteetselt, tehes selle vaktsineeritavatele võimalikult mugavaks,“ selgitas Confido tegevjuht Risto Laur.

Vaktsineerimise töörühma juhi Marek Seeri sõnul on eesmärk pakkuda vaktsineerimist inimestele võimalikult lähedal ja mugaval viisil ning vaktsiinitarnete suurenedes saame võimaluste ringi laiendada.

„Nii avanebki lisaks vaktsineerimiskeskustes, töökohtadel ja liikumisraskustega inimeste kodudes vaktsineerimisele võimalus kaitsesüst teha ka töörände käigus. Vaktsiinide lisandudes tekib eri võimalusi veelgi,“ ütles Seer. „Praegu on parim aeg vaktsineerimiseks, et saavutada sügiseseks viirustehooajaks ja kolmandaks laineks tõhusaim kaitse.“

Stari ja Megastari pardal viivad vaktsineerimist läbi kvalifitseeritud tervishoiutöötajad. Vaktsineerimiseks tuleb reisijatel teha broneering Confido veebikeskkonnas. Lingi Confido broneerimislehele leiab Tallinki piletimüügilehelt ning vaktsineerimisaja Tallinki laeval saab endale broneerida pärast piletiostu sooritamist. Broneerimisvõimalus avaneb laupäeva, 12. juuni jooksul.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi