Tallinna linnaosavalitsused jagavad aprillis tasuta meditsiinilisi maske kõikidele pealinna registreeritud pensionäridele.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiu valdkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina sõnas, et maskide kandmine koos distantsi hoidmise ja kätepesuga on lihtsaks ja tõhusaks meetodiks koroonaviiruse leviku piiramisel. „Me kõik ootame pikisilmi, et saaksime naasta tavaellu, kuid vajalik on igaühe panus. On ülimalt oluline, et avalikus ruumis liikudes jälgiksime terviseohutuse nõudeid, seal hulgas kannaksime maski,“ rääkis Beškina pressiesindaja teatel.

Abilinnapea sõnul soovib linn omalt poolt maskidega toetada majanduslikult vähem kindlustatud linlasi. „Kui varasemalt jagas linn maske üksi elavatele pensionäridele, siis nüüd jagame maske kõigile vanadus- või töövõimetuspensionit saavatele tallinlastele,“ ütles Beškina. „Igale pensionärile on arvestatud üks karp, milles on 50 meditsiinilist maski. Loodame, et inimesed on aktiivsed selle võimaluse kasutamisel.“

Maskide kättesaamiseks tuleb pöörduda oma elukohajärgsesse linnaosa valitsusse. Kaasa peab võtma pensionitunnistuse.

Märtsis jagasid linnaosavalitsused meditsiinilisi maske kolme ja enama lapsega peredele, vaestele üksikvanematele ja neile kortermaja elanikele, kus on kõrge nakkusnäitaja. Ühtekokku jagab linn märtsis ja aprillis linlastele kuni kaks miljonit maski.

Eelmise aasta lõpus jagas linn korduvkasutatavaid riidest maske gümnasistidele ja progümnastidele ning meditsiinilisi maske vähekindlustatud peredele ja üksi elavatele pensionäridele.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi