Tartu lähistel Nõos peavad nii reaalgümnaasium kui ka põhikool praegu toimima distantsilt, sest mõlemas koolis on tuvastatud koroonaviiruse levik. 

Nõo vallavanemat Rain Sangernebot teeb üsna murelikuks see, et valda on nakkusjuhtumeid juurde tulnud. Viimase kahe nädala jooksul on Nõo valda lisandunud 15 koroonaviirusega nakatunut. «Nõo valla väiksust arvestades on iga arv, mis on suurem kui null, tegelikult juba väga halb,» nentis Sangernebo.

Nõo põhikooli direktor Ilona Tars edastas, et terviseameti kehtestatud otsuse järgi on põhikoolis viibimise keeld ja kooliruumid ajutiselt suletud eilsest 19. veebruarini. Ta selgitas, et koolis on käinud nakkusohtlikul perioodil ja hulga lähikontakte omanud koroonapositiivne õpilane. «On tekkinud suur oht, et nakkus võib edasi levida,» lausus direktor.

Praegu tegeleb kool lähikontaktide selgitamisega. 22. veebruaril algab koolides vaheaeg ning Sangernebo avaldas lootust, et pärast seda on märtsis võimalik naasta normaalsele õppetööle. Samas asuv Nõo reaalgümnaasium on kaugõppel 8. veebruarist.

Direktor Jaanus Järveoja märkis, et koolis on tuvastatud üle viie nakatunu. Nakatunuid oli mitmest klassist ja lisaks on õpilastel kokkupuuteid ühiselamus. Ka gümnaasiumi hooned on suletud ja seal käia ei ole lubatud.

Järveoja sõnutsi on terve gümnaasium kaugõppel, sest rohkem kui kaks kolmandikku õpilastest ja pooled õpetajad ei saaks kooli tulla, seega poleks otstarbekas seda ka teistel teha.

Sangernebo kutsus vallaelanikke üles tegema praegu ainult seda, mis on hädavajalik, ning jätta muud toimingud ja kohtumised ära. «See, et meil liiguvad vaktsiinid ja et meil on lootuskiir tekkinud, ei tähenda veel, et me tohime end lõdvaks lasta,» lausus ta.

Rahvastikuregistri andmetel lisandus eilseks Tartumaale 44 uut positiivset koroonaanalüüsi tulemust, neist 28 Tartu linna. Tartumaa 14 päeva nakatumine 100 000 elaniku kohta oli eile 456,6.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi