Briti valitsus teatas pühapäeval, et kutsub kokku oma kriisikomitee COBR kohtumise pärast seda, kui rida riike keelas Ühendkuningriigist saabuvate reisijate sisenemise ja ülioluline transiidiriik Prantsusmaa blokeeris suurema osa kaubaveost.

“Peaminister juhatab homme COBR-i kohtumist, et arutada olukorda seoses rahvusvahelise reisimisega, aga eriti ühtlast kaubavoogu ÜK-sse ja sealt välja,” lausus Johnsoni Downing Street 10 büroo pressiesindaja.

Prantsusmaa keelas igasuguste, välja arvatud ilma saatjata veoste riikitoomise ajal, mil ettevõtted üritavad kiirustades toimetada kaupu üle La Manche’i enne, kui Suurbritannia lõpuks Brexiti järel EL-i kaubandusstruktuuridest lahkub.

Briti Doveri sadam teatas pühapäeva õhtul, et peatab Prantsusmaa piirangute tõttu kuni edasiste korraldusteni reisijate- ja saatjata kaupade veo.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kutsus Euroopat seoses Suurbritannias leviva uue viirusetüvega meetmeid karmistama.

“Üle Euroopa, kus nakatumine on intensiivne ja ulatuslik, peavad riigid kahekordistama kontrolli- ja ennetusmeetmeid,” ütles WHO Euroopa haru kõneisik.

Saksamaa valitsusallikas ütles, et piirangud lennureisidele Suurbritanniast võidakse kehtestada kogu bloki ulatuses ning et riigid arutavad ka ühist reaktsiooni laeva-, maantee- ja raudteeühenduste osas. 

Sel teemal pidasid pühapäeval konverentskõne Prantsuse president Emmanuel Macron, Saksa liidukantsler Angela Merkel ning EL-i liidrid Ursula von der Leyen ja Charles Michel. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi