Sel nädalavahetusel Jaapanis Fuji International ringrajal toimunud Blancpain GT World Challenge Asia etapil oli Audi R8 GT3 nr. 12 ehk Martin Rump – Weiron Tan tõeliselt heas hoos, kui saavutati üldarvestuse teine ja esimene koht.

Laupäeval peetud ajasõitudes kvalifitseerus Tan – Rump ekipaaž esimesse ja teise võistlussõitu vastavalt teisele ja viiendale stardikohale.

Laupäevases võistlussõidus pidi Tan eelmisel etapil Suzukas saadud võidusõidujärgse karistuse (+5 stardikohta) tõttu startima aga seitsmendalt kohalt. Karistusest hoolimata kulges sõit hästi. Tanil õnnestus stardis tõusta neljandale kohale, millel andis ka vahetuse üle kaassõitja Rumpile. Varase boksipeatuse ning eestlase esimeste kiirete ringide abil õnnestus Audil tõusta kolmandaks. 22 minutit enne finišit õnnestus Rumpil mööduda teisel kohal liikunud Ferrarist ning ekipaaž lõpetas sõidu teisena, kaotust liidrile vaid 0,5 sekundit.

Pühapäevane võistlus, kuhu Rump startis viiendana, kulges samuti tõusvas joones. Kõigepealt õnnestus eestlasel stardis kõik rünnakud tõrjuda ning oma koht säilitada. Esimese ringi kõva võitluse käigus õnnestus grupist lahti rebida ning Rump sai asuda Pro-Am klassi autodest koosnevat esinelikut jälitama. Samal positsioonil andis Rump meeskonnakaaslasele vahetuse ka üle. Kümme sekundit pikem boksipeatus laupäeval teenitud teise koha eest tähendas, et rajale naasti alles 11. Siiski olid head šansid poodiumiks, sest peale sõitjavahetusi jäid Tanist eespoole vaid amatöörsõitjad. Audi nr. 12 näitas selgelt paremat kiirust. Ring-ringilt parandas Tan kohta ja väikese abiga ohutusautolt õnnestus viimasel ringil hõivata liidripositsioon, millel ka lõpetati.

“Tõusta Fuji mäe varjus kaks korda järjest poodiumile on võimas tunne,” tõdes Rump võistluse järel. “Suurepärane töö meeskonna poolt. Kauaoodatud üldvõit ja mitmekülgselt tugev nädalavahetus on terve tiimi poolt ära teenitud ja lisab kindlasti motivatsiooni viimaseks kaheks nädalavahetuseks Koreas ja Hiinas. Ma olen äärmiselt õnnelik.”
Järgmine etapp toimub 3.-4. augustil Lõuna Koreas Yeongami F1 ringrajal.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi