Autoralli MM-sarja hooaja viimase etapi Monzas võitis prantslane Sebastien Ogier (Toyota) kes krooniti ka maailmameistriks.

MM-sarja üldarvestuses tuli teiseks waleslane Elfyn Evans (Toyota), kes veel laupäeva pärastlõunani oli kinni tiitlis, aga siis eksis.

Kolmanda koha saab tiitlikaitsja Ott Tänak (Hyundai), kes lõpetas Monza ralli hispaanlase Dani Sordo (Hyundai) ees teisena.

Võistkondlik MM-tiitel kuulub Hyundaile.

Ralli lõpptulemused: 1. Ogier 2:15.51,0, 2. Tänak +13,9, 3. Sordo +15,3, 4. Lappi +45,7, 5. Rovanperä +1.11,1.

Tänak, Hyundai Shell Mobis, Monza ralli / Scanpix

Pühapäev:

Ralli viimasel päeval sõitis Ogier kindlalt ja turvaliselt finišisse ning krooniti seitsmendat korda maailmameistriks. Tänak möödus punktikatsega tiimikaaslasest Sordost ja kerkis Monzas teiseks.

Laupäev:

Laupäeva alustasid võitlusega liidrikoha eest Ogier ja Sordo. Lõunaks jäi 6,7-sekundiga peale Ogier. Evants-i vahe Sordoga jäi +7,5 sekundit ning Tänak kaotas +15,7 sekundit möödudes Lappist ja tõusis neljandaks.

Gus Greensmith (M-Sport Ford) ja Ole Christian Veiby (Hyundai) eksisid mõlemad 10 katsel, sõites teelt välja samas kohas. Kuna Ole masin blokeeris teed ja olud muutusid aina kehvemaks, siis otsustati katse tühistada.

11. katse sai saatuslikuks Evansile, kelle Toyota läks ühes kurvis libisema ja langes kraavi vastu puud. Katse võitis Ogier, kes ühtlasi kerkis ka tiitliarvestuse soosikuks number üks. Järgnev katse tühistati ilmaolude tõttu.

Päeva viimane katse suuri muudatusi ei toonud ning Ogier juhib enne pühapäeva Sordo ees 17,8 sekundiga. Tänak jääb liidrist 22,1 sekundi kaugusele.

Reede:

Juba esimesel katsel vea teinud Neuville kihutas vastu traataega, kaotades sellega paarkümmend sekundit. Esapekka Lappi (M-Sport Ford) tõstis aga õige rehvivalik teisel katsel liidriks. Tänak lõpetas avakatse kuuendana, aga teise katse lõpuks suutis oma kohta parandada, tõustes kokkuvõttes neljandaks.

Neuville eksis neljandal kiiruskatsel taas, sõites vastu šikaani betoonplokki ning pidi vedrustuse purunemise tõttu katkestama.

Päeva viimase katsega kerkis liidriks Dani Sordo (Hyundai), kes läheb laupäevale vastu napi, vaid sekundilise eduga Lappi ees. Järgnevad Toyota piloodid Ogier ja Evans ning viiendana stardib homme Tänak.