Riigiprokurör ei leppinud pankrotivara omastamises ja altkäemaksu võtmises kahtlustatava pankrotihalduri Veli Kraavi vahistamisest keeldumisega ning vaidlustas maakohtu vastava määruse Tallinna ringkonnakohtus.

24. novembril esitas riigiprokuratuur 48-aastasele Kraavile kahtlustuse kuritegudes ja taotles seejärel Harju maakohtult tema vahistamist, kuid maakohtu valvekohtunik ei pidanud riigiprokuratuuri taotlust põhjendatuks ning jättis Kraavi vabadusse.

Riigiprokurör Sigrid Nurm vaidlustas sel nädalal maakohtu määruse ringkonnakohtus ning taotleb  seal Veli Kraavi vahistamist esialgu kuni kaheks kuuks.

Riigiprokuratuuri kahtlustuse kohaselt omastas Kraavi pankrotihaldurina tegutsedes kolme pankrotimenetluses oleva äriühingu vara kogusummas üle 970 000 euro, mille ta pööras enda ja endaga seotud äriühingute kasuks.

Lisaks esitati mehele kahtlustus altkäemaksu võtmises, kuna vastutasuks eelistas ta võlgnikuga seotud võlausaldaja huve. Kahtlustuse kohaselt on kuriteod toime pandud kahe aasta jooksul, alates 2018. aastast.

Skandaali puhkedes lõpetas advokaadibüroo Lextal Veli Kraaviga töösuhte. 

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi