Eesti Olümpiakomitee käivitas uue sihtasutuse, mis registreeriti käesoleva aasta septembrikuus ja mille nimeks sai Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus (EADSE), vahendab BNS.

Sihtasutuse nõukogu koosseisu kuuluvad senise EAD nõukogu liikmed Indrek Oro, Tarvi Pürn, Kristjan Port ja Indrek Kangur ning uute liikmetena Liisa Pakosta, Krista Kruuv-Käo ning Raivo Küüt. Juhatuse liikmena jätkab Henn Vallimäe, lisaks tegutsevad testijuht, koolitus- ja kommunikatsioonijuht, testikoordinaator, testijad, proviisor ja rakendamisel on uurija ametikoht. Järgmisena toimub kahe asutuse ühinemine sihtasutuste seaduse alusel, milleks on koostatud detailne ühinemiskava eesmärgiga liita senine EAD uue sihtasutusega EADSE aastast 2020.

Uue sihtasutuse tööpõld on lai – järgida tuleb UNESCO dopinguvastast maailmakonventsiooni ja teha koostööd Maailma Dopinguvastase Agentuuri WADA-ga. Lähtuma peab Euroopa dopinguvastasest konventsioonist ning spordiürituste pealtvaatajate vägivalda käsitlevatest ja spordivõistlustega manipuleerimise vastastest Euroopa Nõukogu konventsiooni sätetest. Veel kuuluvad sihtasutuse pädevusse ka spordis ahistamise, ärakasutamise ja lastekaitsega seonduvad teemad, mis on käesoleval aastal aktuaalsena tõstatatud Soome eesistumisel nii Euroopa Nõukogus kui Euroopa Liidus.

Uue sihtasutuse tegevust toetavad Kultuuriministeerium ja EOK. Hasartmängumaksu seaduse alusel eraldatakse Kultuuriministeeriumi kaudu 1,6 protsenti laekumistest spordivõistlustega manipuleerimise vastase võitlusega seotud tegevuste toetamiseks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi