Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) nõuab peaminister Jüri Rataselt NATO võimekuse kahtluse alla seadnud siseminister Mart Helme ametist vabastamist. 

“Sotsiaaldemokraadid ootavad, et Eesti välispoliitiline kurss oleks vankumatu ja Eesti valitsuse liikmed sellest lähtuksid. Siseminister Mart Helme on oma järjekordsete väljaütlemistega seadnud kahtluse alla Eesti liikmelisuse NATO-s sarnaselt sellega, nagu eelmise valitsuse minister Mihhail Korb, kelle te ametist vabastasite. Ootame, et valitsusjuhi hinnangud on järjepidevad ja kindlameelsed. Tahame teada, millal lähete presidendi juurde Mart Helme ametist vabastamise avaldusega?” seisab sotsiaaldemokraatide avalduses. 

Siseminister Mart Helme ütles Iltalehtile, et Eesti valitsus on alustanud kaitsepoliitilise varuplaani koostamist juhuks, kui NATO ei suuda Balti riike kaitsta. Helme sõnul koostatakse varuplaani koos lätlaste ja leedulastega. Helme sõnul on varuplaan vajalik, sest valitsus ei saa loota sellele, et NATO tagab igas olukorras Eesti territoriaalse terviklikkuse ja isesesivuse. 

Helme seisukohti on kritiseerinud nii peaminister Jüri Ratas, kaitseminister Jüri Luik, Isamaa esimees Helir Valdor Seeder, välisminister Urmas Reinsalu kui ka riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi