Terviseamet ei anna luba neljapäeval kell 17:30 Kadrioru staadionil algava UEFA Euroopa liiga esimee eelringi mängu Nõmme Kalju FC – Sloveenia butiklubi NŠ Mura toimumiseks.

Ametliku otsuse lubas terviseamet esitada neljapäeval.  

UEFA egiidi all toimuvate rahvusvaheliste mängude juhend näeb koroonaviirusega seoses ette ranged nõuded. Muuhulgas peavad võistkonnad ja nendega koos reisivad isikud sõitma sihtkohariiki tšarterlennuga, elama hotellis teistest külastajatest eraldatutena ning hotelli personal peab kandma näomaske ja hoidma võistkonnast distantsi, võistkonnal ei tohi olla kokkupuuteid väljaspool jalgpallimängu, liikudes staadionile või hotelli tuleb võistkonna liikmetel kanda näomaski ja nii edasi. Samuti testitakse kõiki võistkondi ja nendega koos reisivaid isikuid UEFA poolt volitatud meditsiiniasutustes hiljemalt 48 tundi enne mängu, et välistada nakatunud isikute reisimist mängupaika ja mängudes osalemist. Kõik mängud peetakse pealtvaatajateta, kusjuures staadionid on jaotatud tsoonideks, vältimaks mängus osalejate, mängu läbiviijate ja meedia omavahelisi kokkupuuteid, kehtib distantsi hoidmise nõue ja näomaski kandmise kohustus.  

Terviseameti otsus põhineb faktil, et üks 22. augustil Nõmme Kalju FC eest Premium liiga mängus osalenud jalgpallur andis positiivse koroonaviiruse proovi nii 23. augustil kui ka teisipäeval sama mängija poolt esmaspäeval, 24. augustil antud koroonaviiruse proov oli negatiivne; samuti asjaolul, et üks NŠ Mura eest laupäeval, 22. augustil Sloveenia liiga mängus osalenud jalgpallur andis positiivse koroonaproovi esmaspäeval, 24. augustil. Terviseameti hinnangul on kõik nimetatud mängudes osalenud jalgpallurid olnud haigestunud jalgpalluritega lähikontaktis.  

Eesti Jalgpalli Liit on teinud terviseametile ettepaneku testida täiendavalt mõlema meeskonna mängijaid neljapäeval, samuti on jalgpalliliit pakkunud võimalust paigutada kõik Nõmme Kalju FC jalgpallurid peale kõnealust mängu kahenädalasse karantiini hotelli ühestesse tubadesse. Lisaks on täiendavate uuringute või analüüsi vajaduse korral võimalik lükata mäng edasi reedele.  

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak mõistab ettevaatusabinõude tähtsust ja Nõmme Kalju FC mängijate karantiinikohustust, kuid näeb võimalust mängu toimumiseks. “Saame aru ja oleme tänulikud, et Eestis terviseameti poolt kehtestatud reeglid on hoidnud nakatumise taseme meie riigis madalana ja mõistame ettevaatusabinõude vajalikkust. Samas on mõlemad meeskonnad Tallinnas, nad on pidanud ametliku treeningu ja osalenud pressikonverentsil. Kõik nimetatud tegevused on peetud rangeid reegleid jälgides ja kui meeskondade omavaheline kokkupuude väljakul mängu ajal välja arvata, on muud kontaktid meeskondade sees juba toimunud ja mängu toimumine mingeid lisakontakte ei loo,” ütles Pohlak.

“Samuti on UEFA reegleid järgides võimatud mistahes kokkupuuted väljapoole meeskonda. Mängijate täiendav testimine ja Nõmme Kalju FC mängijate tavapärasest rangemasse karantiini viimine mängujärgselt viiksid haigestumiskolde tekkimise või laienemise tõenäosuse miinimumini. Samuti ei kehti Sloveeniast Eestisse reisivatele tavainimestele täna mitte mingeid piiranguid ehk siis jalgpallis kehtivad ranged nõuded ja kohustus võistkonda enne väljalendu või enne mängu testida on toomas antud juhul kaasa karistuse mängu ärajätmise näol,” lisas Pohlak. 

UEFA Euroopa liiga esimese eelringi kohtumise Nõmme Kalju FC – NŠ Mura toimumisest või mittetoimumisest hoolimata on Eesti Jalgpalli Liit lükanud edasi Eesti Premium liiga XIX vooru mängud Nõmme Kalju FC – Tallinna JK Legion ja Tallinna FC Flora – Viljandi JK Tulevik ja nende asemel mängitakse laupäeval, 29. augustil kell 19 A. Le Coq Aenal Premium liiga XXIII vooru kohtumine Tallinna FC Flora ja Tallinna JK Legion vahel.  

Seoses isolatsioonikohustusega ei ole võimalik Nõmme Kalju FC esindusmeeskonna mängijate osalemine Eesti meeste ja U21 koondise kogunemistel septembrikuises koondisemängude aknas. Viljandi JK Tuleviku mängijad saavad koondisega liituda, kui läbivad 31. augustil koroonaviiruse testi ja see osutub negatiivseks.

 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi