Eesti naiste esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) kaotas Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste veerandfinaalis maailma kolmandale reketile Simona Halepile Rumeeniast 1:6, 1:6.

Halep pole sel turniiril kaotanud ainsatki setti ja jõudis kindlalt nelja parema hulka. Eesti esireket Anett Kontaveit jõudis veerandfinaali alistades esmaspäeval Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste neljandas ringis 6:7 (4), 7:5, 7:5 poolatari Iga Swiateki. Kohtumine Swiatekiga kestis kokku kaks tundi ja 41 minutit. Kontaveit jõudis seega esmakordselt karjääris slämmiturniiril veerandfinaali, kus kohtub Simona Halepiga.

Eelnevalt võitis Kontaveit kolmndas ringis maailma seitsmenda reketi šveitslanna Belinda Bencici 6:0, 6:1 ja jõudis neljandasse ringi. Matš mis kestis vaid 50 minutit oli Kontaveit-il ja Bencic-il  esimene omavaheline kohtumine. Teises ringis pääses Anett edasi võites hispaanlanna Sara Sorribes Tormo tulemusega 6:2, 4:6, 6:1.