Järvamaa esindusklubi Paide Linnameeskond sõlmis kahe ja poole aastase lepingu Eesti A-koondise mängija Siim Lutsuga. Paides sündinud 30-aastane Luts esindas viimati Tšehhi meistriliiga klubi FK Teplice.

Siim Luts alustas jalgpallitreeningutega Paides 1994. aastal, mil esimeseks treeneriks oli Kristjan Vestung. Noorteklassis harjutas Luts ka Kehtnas Viktor Metsa ja Margus Lutsu käe all, kusjuures mõlemad treenerid on ka tänasel päeval Paide Linnameeskonna noortetreenerid.

2005. aastal tegi Luts 16-aastasena debüüdi Paide Linnameeskonna ridades ja lõi ka värava, kui Neljanda liiga mängus alistati 5:2 Emmaste JK. Hooaja lõpuks kogunes 6 mängu ja 4 väravat. Aasta hiljem esindas Luts juba Flora duublit, lüües Esiliigas 27 mänguga 8 väravat.

Meistriliiga debüüti tuli oodata 2008. aasta oktoobrini, mil FC Flora mängis 1:1 viiki Tallinna Kaleviga ja Luts asendas vahetusest Sergei Mošnikovi. Esimene meistriliiga värav tuli 1. novembril 4:2 võidumängus TVMK üle. Järgmist aastat alustas Luts FC Flora ridades, kuid poole hooaja pealt siirdus mängupraktikat saama Viljandi Tulevikku, kus 17 meistriliiga mänguga lõi ta 5 väravat.

2010. aastal tõusis Luts FC Floraga esmakordselt Eesti meistriks, aasta hiljem tuli täiskomplekt – tiitlivõit, karikavõit ja Superkarika võit. 2013. aastal siirdus Luts Rootsi meistriliiga klubisse IFK Norrköping. Premium liigasse naasis Luts FC Levadia värvides, kus pooleteist hooajaga kogunes 41 mänguga 14 väravat ja 16 resultatiivset söötu. Järgnes Tšehhi periood, kus aastatel 2016-2018 mängis Luts Praha klubis Bohemians 1905 ja alates eelmisest suvest FK Teplices.

Eesti U19, U21 ja U23 koondist 23 korral esindanud Siim Luts tegi Eesti A-koondise debüüdi 2010. aasta 17. novembril 1:1 viigimängus Liechtensteiniga. Esimene koondisevärav tuli 2014. aastal 2:1 võidumängus Tadžikistani üle, kusjuures see tabamus oli aasta ilusaima koondisevärava autasu ehk Hõbepalli vääriline!

Kokku on Luts Eesti koondist esindanud 41 mängus ja löönud 4 väravat

Tadžikistani väravale lisaks skooris ta 2017. aastal 3:0 võidumängus Horvaatia üle, samal aastal 6:0 võiduga lõppenud MM-valikmängus Gibraltari vastu ning mullu oktoobris UEFA Rahvuste liiga 3:3 viigimängus Ungariga.

Siim Luts: Tulla tagasi Premium liigasse tundus hetkeseisus ainuõige käik. Kuna vigastasin oma jalga ja taastumine ei läinud nagu loodetud, tuli juuni keskel teha lõikus, millest taastumine võtab ligikaudu 3 kuud. Eestis olles suhtlesin klubidega ja otsisin samuti varianti, et siia jääda. Paidega olen olnud suhtluses juba pikemalt aega ja nende pakkumine ning abivalmidus ka mind vigastuse ajal toetada olid minu jaoks määrava tähtsusega.

Olen alati arvanud, et karjääri jooksul sooviks mängida enda laspepõlveklubis, kus minu jalgpalliteekond alguse sai

On olnud meeldiv näha Paide Linnameeskonna arengut ja seda, kui paljud inimesed on enda aega ja ressursse selle elluviimiseks kaasanud. Tahan tervitada klubi, oma meeskonda, treenereid, juhtkonda ja toetajaid ning loodetavasti näeme juba varsti staadionil!

Paide LM tegevjuht Jaanus Pruuli: Siim Luts Paide Linnameeskonna mängijana on olnud meie klubi jaoks aastaid suur unistus ja mul on tõeliselt hea meel, et sellest unistusest sai reaalsus nii varakult!

Me oleme seda korduvalt rõhutanud ja rõhutame ka edaspidi, et soovime olla mängupaigaks nii Eesti kui välismaa noortele talentidele, soovime oma meeskonnas näha häid liidreid kogenud mängumeeste näol ja loomulikult tahame, et Paide Linnameeskonna särki kannavad uhkusega ka Järvamaa parimad tippmängijad!

Lõpetuseks sooviksin teha suure kummarduse meie fantastiliste toetajate ja suurepäraste ettevõtjate suunas, kelle toel Siimu liitumine nii kiirelt teoks sai!

Paide Linnameeskonnas hakkab Siim Luts mängima numbriga 19!

Foto: Paide Linnameeskond ametlik koduleht / Jana Pipar
Paide Linnameeskonna ametlik kodulehekülg: paidelinnameeskond.ee

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi