Alates esmaspäevast kehtib Euroopa riikidest Eestisse tulijatele 10-päevane liikumisvabaduspiirang.

Liikumisvabaduse piirang kehtib saabujatele Andorrast, Austriast, Belgiast, Bulgaariast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Iirimaalt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Luksemburgist, Lätist, Maltalt, Monacost, Norrast, Poolast, Portugalist, Prantsusmaalt, Rootsist, Rumeeniast, Saksamaalt, San Marinost, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist, Ungarist ning Vatikanist.

Valitsus on kehtestanud alates 1. jaanuarist Ühendkuningriigist Eestisse saabujatele täiendava kohustuse teha kuni 72 tundi ehk kolm ööpäeva enne Eestisse saabumist COVID-19 test, mille tulemus peab olema negatiivne. Testi tegemise kohustus ei laiene alla 10-aastastele lastele.

Reegel kehtib ka siis, kui Ühendkuningriik on olnud Eestisse saabumisel transiitriigiks. 14 päeva pärast Ühendkuningriigist Eestisse saabumist tuleb viibida oma elukohas või viibimiskohas. Eneseisolatsiooni perioodi on võimalik lühendada kui lisaks esimese testi negatiivsele tulemusele on ka seitsmendal päeval pärast saabumist tehtud kordustesti tulemus negatiivne. 

Eesti reisipiirangute rakendamise aluseks olev nakatumisnäitaja piirmäär vaadatakse üle kord nädalas reedeti ja uued piirangud jõustuvad sellele järgnevast esmaspäevast.

Alates 11. jaanuarist ei ole Eestisse saabumisel liikumispiirangut neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on alla 50 inimese 100 000 elaniku kohta. Praeguse seisuga ei ole liikumispiirangut Eestisse saabudes vaid Islandilt tulijatel. Samuti ei pea Islandilt Eestisse tulles tegema testi.

Eestisse saab piirangute vabalt reisida Austraaliast, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Rwandast, Singapurist, Taist ja Uus-Meremaalt, kuid Lõuna-Koreast ja Jaapanist tulles kehtib 10-päevane liikumispiirang. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi