Ei ole välistatud, et koroonaviirus levis juba eelmise aasta lõpul ka Eestis, ütles terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai saates “Ringvaade”. 

Kadai sõnul pole eriti üllatav, et koroonaviirus levis nii Prantsusmaal kui ka Rootsis juba eelmise aasta lõpul. Tema hinnangul on võimalik, et koroonaviirus võis juba möödunud aasta lõpul ka Eestis levida.

“See võimalus on olemas. Seda välistada ei saa, aga tõendeid meil loomulikult selle kohta ei ole,» ütles Kadai. “Mida me saame täna kindlasti kinnitada, on see, et mingisugust hälbelist või ebanormaalset haigestumust me ei tuvastanud ei eelmise aasta detsembris ega selle aasta alguses jaanuaris.”

Kadai sõnul on terviseamet on paika pannud kolm võimalikku stsenaariumit, millest tõenäolisem on see, et pandeemia lähima kahe aasta jooksul jätkub. «”Väga suur tõenäosus on, et see haigus ära ei kao. Tõenäoline on, et ta taandub suveks, aga võib sügisel uuesti tulla,” rääkis Kadai.

“Üks võimalik stsenaarium on see, mida on mudeldatud ja vaadatud eelnevate gripipandeemiate puhul ennekõike, et see niinimetatud teine laine on nagu tsunami või suur laine ja võib olla üsna agressiivne ja tõsine,” lisas ta. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi