Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma märkis kolmapäevasel terviseameti pressikonverentsil, et viimaste nädalate koroonaviirusesse nakatumise trend näitab vähenemist.

“Näeme hetkel siiski stabiliseerumise märke, haigestunute juurdekasv ikkagi väheneb,” tõdes ta.

Härma sõnul on eelmise nädala haigestunud peamiselt tööealised inimesed ning laste ja vanemaealiste seas on nakatumine langenud.

“Välismaalt toodud juhtude arv on stabiilselt madal – kahe protsendi piires ning toodud on nakkus peamiselt Venemaalt, Rootsist ja Soomest,” selgitas ta.

“Kahe nädalaga on haigestunud 200 meditsiinitöötajat ning pooled neist õed. Haiglas on 324 inimest ehk 61 protsenti voodikohtadest on täis,” ütles Härma ja lisas, et aasta lõpuks luuakse täiendavad kohad, et oleks 659 voodikohta, kuid need tulevad plaanilise ravi arvelt.

Härma märkis, et praegu on iga teine-kolmas sümptomitega inimene Covid positiivne, mistõttu tuleks end kahtluse korral käia testimas.

“Testimise süsteem töötab endiselt täisvõimsusel ja ka pühadeajal. Kui ka mõni perearstikeskus on pühade ajal kinni, siis telefon 1220 aitab ja suunad edasi, kuhu vaja,” selgitas Härma.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi