Soome püsib kolmapäeva seisuga endiselt Eesti turistide jaoks suletuna ning lisaks soovitab Soome valitsus ka oma kodanikel mitte Eestisse reisida, kuid reisipiirang võib nädala jooksul lõppeda, ütles Soome välisminister Pekka Haavisto kolmapäeval ERR-ile antud intervjuus.

Soome piir püsib tavaturistide jaoks endiselt suletud. Hoolimata pikast arutelust ei jõudnud Soome valitsus kolmapäeval kokkuleppele piirikontrolli kaotamises ja reisipiirangute lõpetamises, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Samas peab välisminister Pekka Haavisto võimalikuks, et piirid avatakse ikkagi enne 14. juunit, mis on praeguse seisuga reisimispiirangute kehtivuse lõppkuupäev.

“Me soovime hõlbustada reisimist sellistesse riikidesse, kus olukord koroonaviirusega on samasugune nagu Soomes. Kuid otsustega läheb veel aega. Mõni päev, võib-olla nädal,” rääkis Haavisto.

Tema sõnul on nii Balti riikides kui ka Taanis ja Norras koroonaviiruse levik kenasti kontrolli all, kuid Soome avab end välismaailmale siiski tasa ja targu.

“Me Soomes mõtleme ka võimaliku teise ning kolmanda laine peale. Oleme ettevaatlikud ja peame oluliseks võimekust nendele reageerida,” ütles ta.

Neile, kes otsivad seost Soome reisimispiirangute ja EKRE juhtide väljaütlemiste vahel Soome peaministri aadressil, on välisminister Haavistol aga selge sõnum.

“Meie valitsuse tuumik ei lase end väikesest kriitikast küll heidutada,” ütles Haavisto.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi