Alates teisipäevast on võimalik ilma piiranguteta reisida ka Austriasse, Eesti kodanikel on seejärel võimalik vabalt reisida 17 Euroopa riiki.

Alates esmaspäevast muutusid mitmetes Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriikides seni kehtinud liikumispiirangud, edastas välisministeerium.

Eesti kodanikel on esmaspäevase seisuga võimalik vabalt reisida Soome, Rootsi, Lätti, Leetu, Poola, Slovakkiasse, Bulgaariasse, Horvaatiasse, Sloveeniasse, Itaaliasse, Luksemburgi, Šveitsi, Belgiasse, Hollandisse, Kreekasse, Saksamaale ja Prantsusmaale.

Alates teisipäevast on võimalik ilma piiranguteta reisida ka Austriasse. Reisides Ühendkuningriiki või Iirimaale tuleb jääda asukohariigis karantiini. Teatud tingimustel, näiteks tervisetõendit esitades või reisides mõjuva põhjusega, on võimalik reisida Portugali, Taani, Norra, Tšehhi, Ungarisse, Islandile, Küprosele ja Rumeeniasse.

Kolmandatesse riikidesse sisenemisele kehtivad jätkuvalt sisenemispiirangud, samuti kehtivad sisenemispiirangud Euroopa Liidu välistest riikidest Eestisse reisimisel vähemalt 30. juunini.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul kehtib seoses koroonaviiruse jätkuva levikuga üldine rahvusvahelise reisimise hoiatus ning kaaluda ilma tungiva vajaduseta välisriikidesse reisidele minemist. „Välisriigis viibides tuleb aga kindlasti järgida kohalike ametivõimude juhiseid ning veenduda, et  järgitakse viisa ja muid riigis viibimise tingimusi,“ sõnas Reinsalu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi